Кияни хочуть перейменувати вулицю, яка носить назву агента ФСБ

Автор: Любава Лисичкіна
19:51 24.10.2023

Натомість пропонують вшанувати патріарха Мстислава Скрипника.

Кияни хочуть перейменувати вулицю, яка носить назву агента ФСБ
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у петиції №12616. Перейменувати на вулицю Патріарха Мстислава Скрипника. 

Автор звернення нагадав, що  Мстислав (Степан Скрипник) – український державний, політичний, громадський і церковний діяч, Патріарх Київський і всієї України.

Степан Іванович Скрипник (Мстислав) народився 10 квітня 1898 р. в Полтаві. Його батько походив із полтавського козацького роду, мати – рідна сестра Симона Петлюри. У квітні 1942-го прийняв постриг під чернечим ім’ям Мстислав, висвячений на єпископа Переяславського. Восени був заарештований гестапо, перебував у в’язницях Чернігова, Прилук та Києва. За клопотанням духовенства звільнений у квітні 1943-го.

З 1947-го – митрополит УПЦ Канади. З 1949-го – митрополит УПЦ в Америці. Очолив УПЦ у США в 1971-му.

Мстислав Скрипник 30 жовтня 1989-го був проголошений патріархом Української автокефальної православної церкви в Україні та за кордоном. На Всеукраїнському православному соборі в червні 1990-го був обраний патріархом Київським і всієї України УАПЦ. Після створення в 1992-му УПЦ Київського патріархату був проголошений її патріархом. Тоді ж передав новоствореним Збройним силам України прапор 3-ї Залізної дивізії Армії Української Народної Республіки.

Релігійник помер 11 червня 1993-го у місті Грімсбі (Канада). Похований у скрипті собору святого Андрія у Саут-Баунд-Бруці.

Відомо, є ініціатива перейменувати вулицю Колекторна в Дарницькому районі на вулицю Європейської Солідарності.

Великий Київ у Google News

підписатися