Киянам розповіли, як правильно і безпечно прикрасити ялинку

Автор: Вікторія Мілюта
00:44 09.12.2023

Новорічні свята – це яскраво та весело, але в той же час і небезпечно. Жителям столиці дали поради, як зробити так, щоб сяюча у помешканні ялинка не наробила біди.

Киянам розповіли, як правильно і безпечно прикрасити ялинку
оренда квартири Київ

У Департаменті муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації зазначили, що під час оздоблення новорічної ялинки важливо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Тож, у першу чергу киянам радять обрати безпечне місце розміщення ялинки – подалі від радіаторів, камінів та інших обігрівальних приладів. Безпечна відстань – не менше одного метра. Ялинка має стояти на стійкій основі чи підставці.

Новорічне дерево не слід встановлювати в коридорах і холах, оскільки це евакуаційні шляхи, що мають бути вільні в разі виникнення позаштатних ситуацій, зокрема повітряної тривоги.

Обирати радять вогнестійкі матеріали для ялинкових прикрас, необхідно переконатися, що вони не нагріваються під впливом електричних гірлянд та лампочок. Ялинку не слід прикрашати елементами, виготовленими з легкозаймистих матеріалів – дерева, вати, паперу, марлі чи целулоїдних іграшок.

Гірлянди мають бути промислового виробництва, щоб не сталося короткого замикання й пожежі. Їх треба надійно закріпити. Варто уникати перевантаження розеток, віддаючи перевагу LED-лампочкам, та перевірити стан кабелів на відсутність пошкоджень. Підключення гірлянд здійснюється з допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння – терміново необхідно відключити гірлянду. У жодному разі не можна торкатися до розетки, якщо вилка гірлянди почала плавитися – це вкрай небезпечно. Спочатку треба вимкнути електрику через щиток, тільки тоді починати діяти.

Читайте також: Ялинка перемоги в рік Архангела Михаїла: таких декорацій більше ні в кого немає 

На ніч гірлянди слід вимикати та не залишати підсвічену ялинку без нагляду, особливо під час сну або коли вдома немає дорослих людей.

Свічки на ялинці використовувати не можна, також слід прибрати з дерева сухі гілки, щоб уникнути загоряння. У приміщенні, де встановлено ялинку, не варто запалювати бенгальські вогні та використовувати піротехнічні засоби.

У разі загоряння чи виникнення пожежі негайно слід викликати пожежників за номером 101.

Нагадаємо, в Україні діє заборона на розповсюдження та використання салютів, феєрверків і петард.

Великий Київ у Google News

підписатися