Киянам пояснили, що за новий платіж “Київводоканалу” з’явився у квитанціях

Автор: Галина Ворона
20:16 31.08

Кияни, які уважно вивчають платіжки за комунальні послуги, були немало здивовані, коли у серпні побачили у своїх квитанціях за липень новий вид платежу на рахунок “Київводоканалу”, який називався “абонентська плата за послуги централізованого водопостачання та водовідведення”.

Киянам пояснили, що за новий платіж “Київводоканалу” з’явився у квитанціях

Що воно таке – пояснили у Центрі комунального обслуговування.

У ЦКС кажуть, що плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач оплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

Абонентська плата включає такі витрати:

  • укладення договору про надання комунальної послуги
  • розподіл обсягу спожитих послуг між споживачами
  • нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги
  • обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача)
  • виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

За даними підприємства, введення такої плати передбачено законом у від 03.12.2020 №1060 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Керуючись нормами ч. 5 ст. 13 вказаного Закону, ст. ст. 633, 634 Цивільного Кодексу України, 31.05.2021 року, на офіційному веб-сайті ПрАТ “АК “Київводоканал”, опубліковано публічну пропозицію (оферту) про укладення публічного індивідуального договору приєднання про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для споживачів.

Такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів, з дня опублікування тексту договору на веб-сайті ПрАТ “АК “Київводоканал” (дата опублікування 31.05.2021), співвласники багатоквартирного будинку не оскаржили та не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з ПрАТ “АК “Київводоканал”.

В індивідуальних договорах наявна абонентська плата. Це передбачено частиною 1 ст. 1 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, зауважили в ЦКС.

Читайте також: За яку суму боргу вам можуть відключити воду і чи будете ви про це попереджені

Нагадаємо, “Київводоканал” повідомив, що споживачів, які систематично не сплачують за послуги і накопичують борги, відключатимуть від каналізації.

Великий Київ у Google News

підписатися