Про це повідомили в пресслужбі КМДА.
Мета цієї програми — профілактика та запобігання захворюванням, збереження та зміцнення здоров`я киян, збільшення тривалості їхнього життя, пропаганда здорового способу життя та т.п.
Також варто зазначити, що згаданий документ є своєрідним столичним ноу-хау, адже в жодному регіоні України нічого подібного ще не впроваджується.
Програма розрахована на чотири роки.
На її фінансування загалом виділили 834,1 млн грн. Ці кошти пропорційно розділили по роках: у 2022 році — 189,2 млн грн, 2023 році — 198,9 млн грн, 2024 році — 214,6 млн грн, 2025 році — 231,4 млн грн.
У рамках програми одним із пріоритетів є рання діагностика та виявлення хвороб. З цією метою, зокрема, проводитимуть скринінги населення для визначення рівня холестерину, на гепатит В та С за групами ризику.
Читайте також: Марина Порошенко: Госпітальна рада проведе аналітику медичної мережі столиці
Також збираються розширити неонатальний скринінг новонароджених дітей, під час якого виявлятимуть спадкові та вроджені захворювання, впроваджуватимуть програми з раннього виявлення раку шийки матки та раку молочної залози у жінок. Організовуватимуть вакцинацію дівчат проти папіломи-вірусу.
І, звичайно, проводитимуть ранню діагностику цукрового діабету, оскільки ця хвороба останнім часом стала прогресувати.
До програми також увійшли заходи щодо діагностики та лікування туберкульозу, реалізація ініціативи FAST TRACK CITIES і виконання цілей «90-90-90» — безперервного каскаду заходів із профілактики, догляду та лікування, спрямованих на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Нагадаємо, раніше ми писали як отримати та скористатись направленням на безоплатну комп’ютерну томографію