Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в одному з телеефірів.
За словами мера, сьогодні в Києві підготовлені понад 6 тисяч ліжок і їх їх кількість постійно збільшують. Лікарні заповнені на 70 відсотків, ліжок з киснем заповнено майже 80%. Столична влада уклала попередньо договори з різними підприємствами на постачання кисню. І як говорить Кличко, з киснем проблем наразі немає.
В той же час посадовець зазначив, що в разі збільшення кількості хворих, які потребують кисневої підтримки, він не виключає виникнення проблем.
«Поки що ситуація складна, але стабільна і контрольована. Головне – аби не сталося інфекційного вибуху, коли кількість хворих перевищуватиме кількість ліжок в лікарнях. Це може призвести до колапсу медичної системи. Все залежить від динаміки захворюваності, від заповненості ліжок у лікарнях», – зауважив Кличко.
Спираючись на думку фахівців, міський голова сказав, що дуже складний період може тривати щонайменше протягом місяця. Але, якщо через два-три тижні захворюваність піде на спад, якщо місто підійде до критеріїв «помаранчевої» зони, відповідно до цього комісія з надзвичайних ситуацій міста буде ухвалювати рішення про послаблення деяких обмежень.
«На сьогодні, на жаль, такої тенденції поки немає. І піку захворюваності, як зазначають фахівці, вірусологи, лікарі, ми ще не досягли. Тому ще раз звертаюсь до всіх: будьте обережними, дотримуйтесь ключових правил безпеки і вакцинуйтеся!» – наголосив Віталій Кличко.
Він також зазначив, що основний тягар у боротьбі з черговою хвилею вірусу – знову на місцевій владі, яка забезпечує лікарні необхідним обладнанням, медикаментами, виплачує надбавки медикам.
За словами Кличка, сьогодні 99% госпіталізованих з важким перебігом хвороби у столичних медзакладах – невакциновані пацієнти.
«Реанімації в лікарнях столиці вже майже заповнені. Місця ще є, але ми підходимо до критичної межі», – наголосив Віталій Кличко.
Нагадаємо, про те, що для стабілізації ситуації з коронавірусом в столиці потрібно близько трьох тижнів, заявив голова Держспоживслужби Києва Олег Рубан.
Як відомо, через запровадження в Києві нових карантинних правил школи перейшли на дистанційне навчання. Коли показники захворюваності почнуть принаймні стабілізуватись, буде розглянуто питання про відновлення роботи шкіл у звичайному режимі.
Протягом 31 жовтня в столиці виявили 495 нових випадків зараження коронавірусом, жертвами інфекції стали 39 осіб. За добу було зроблено 22 344 щеплення – це найбільший показник по Україні. Крім цього, у Києві коронавірус виявили у немовляти.