Як повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, відповідний перелік об’єктів затверджений постановою Кабінету Міністрів від 13 червня 2024 року № 701.
Загалом йдеться про вісім об’єктів культурної спадщини Києва:
- Археологічний комплекс Кирилівського монастиря, ХІІ ст.;
- Культурний шар монастиря ХІІ–ХІІІ століття, ХІІ–XVIII ст.;
- Некрополь Кирилівського монастиря, ХІІ ст.;
- Комплекс печерного монастиря в садибі Кирилівської церкви, ХІІ ст.;
- Залишки монастирських споруд, мурів та Надбрамної церкви з дзвіницею Кирилівського монастиря, друга половина ХVIІІ ст.;
- Смородинський археологічний комплекс, ІV–III тис. до н.е.;
- Підземна споруда на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.;
- Поселення трипільської культури на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.
За словами Марини Соловйової, ці об’єкти є живими свідченнями минулих епох і відображають багатогранність нашої національної спадщини, відтак включення їх до реєстру – важливий крок для збереження та дослідження нашої історії.
Крім того, це підтвердження нашого зобов’язання перед майбутніми поколіннями зберігати унікальні пам’ятки та досліджувати їх, щоб краще розуміти наше минуле і формувати майбутнє. Вважаю, що включення цих об’єктів стимулюватиме нові наукові дослідження і відкриває нові можливості для науковців та культурологів у пізнанні нашої багатошарової культурної спадщини”, – пояснила вона.
Посадовиця зазначила, що облікову документацію на ці пам’ятки розробили науковці Центру консервації предметів археології Департаменту охорони культурної спадщини.
У грудні 2022 року Департамент зробив подання на Міністерство культури та інформаційної політики щодо внесення цих об’єктів до Держреєстру. У квітні 2023 року проєктну документацію розглянули на відповідній експертній комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини.
Читайте також: На місці знесеного храму-МАФУ біля Десятинної церкви розпочнуть археологічні дослідження
Нагадаємо, у Києво-Печерській лаврі розпочали новий сезон археологічних розкопок.