Андрій Пільщиков був пілотом 40-ї бригади тактичної авіації. Родом із Харкова. 8 років життя присвятив авіації. Брав участь у повітряній обороні Києва та інших територій. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Здобув низку державних та відомчих нагород. Активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16. Активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.
Церемонія прощання відбулась у столичному Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ Києва.
Мама Джуса – пані Лілія зазначила, що її син був готовий до війни і з перших днів боронив державу. Спочатку як піхотинець — захищав базу у Василькові, а вже потім отримав дозволи на польоти.
За її словами, син дуже хотів, щоб українська авіація була “на рівні, як у Штатах”. Відтак, після смерті воїна потрібно не забувати його позицію і якнайчастіше говорити про військові потреби України, зокрема й про F-16.
Вддати шану загиблому та підтримати його рідних прийшло багато людей: побратими, друзі, знайомі, командувач ПС ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук, командувач повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.
На жаль, на шляху до перемоги Україна втрачає своїх найкращих синів. Андрій — легенда Повітряних Сил. Практично 500 годин нальоту, більше як 100 бойових вильотів, десятки знищених пунктів управління ворога. Це його частка та внесок у нашу перемогу. Він бачив майбутнє Повітряних Сил ЗС України, а наше майбутнє — це сучасні літаки. Андрій зустрічався з посадовцями уряду США, дав десятки інтерв’ю закордонній пресі — доводив усьому світу, що Україні потрібні літаки. Льотчики не вмирають, вони йдуть у небо“, — зазначив Генерал-лейтенант Микола Олещук.
Крім того, він відзначив, що пілоти 40-ї бригади тактичної авіації — збірний образ “Привида Києва”, і Андрій теж був частиною цього образу. Їм вдалося захистити небо над столицею і вигнати ворога.
Ми не допустимо, щоб ця клята війна залишилася нашим дітям і онукам. Ми все зробимо для того, щоб здобути нашу перемогу”, — додав генерал-лейтенант Микола Олещук.
Згадуючи усіх трьох загиблих пілотів, командувач відзначив їхню мужність та внесок в оборону України.
Відповідно до наказу командувача Повітряних Сил ЗС України № 661 від 28 серпня 2023 року, загиблим в авіакатастрофі присвоєно чергові військові звання, посмертно:
- майору В’ячеславу Мінці — підполковник;
- майору Сергію Проказіну — підполковник;
- капітану Андрію Пільщикову — майор.
Вони робили все для перемоги України. Це саме ті пілоти, які практично жили в небі. Кожен з них брав ініціативу на себе, знаючи, яку загрозу становлять ці ракети, «шахеди» для нашої держави. Адже вони усвідомлювали, що за кожною повітряною ціллю стоять життя українців. Вони робитимуть це зараз у складі небесної ескадрильї, допомагатимуть нашим пілотам боронити небо”, — сказав генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.
Спікер Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат також прийшов попрощатися з пілотом Джусом. Він висловив слова підтримки мамі загиблого та повідомив, що пілота поховають на Аскольдовій могилі.
Читайте також: “Я обійняла тебе прямо перед вильотом”: дівчина одного з “Привидів Києва” опублікувала прощальний пост
Нагадаємо, 25 серпня у Житомирській області зіткнулися два навчально-бойових літаки L-39. В авіакатастрофі загинули троє льотчиків, серед них – Джус – пілот 40-ї бригади тактичної авіації.