Куріння у кафе та ресторанах: у Києві стягнули найбільший штраф за порушення антитютюнового законодавства

Автор: Галина Ворона
15:28 22.11.2023

Порушник антитютюнового законодавства у Києві сплатить найбільший штраф за порушення- 543 тис. грн.

Куріння у кафе та ресторанах: у Києві стягнули найбільший штраф за порушення антитютюнового законодавства

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Як зазначається, такий штраф найближчим тижнем стягне Державна виконавча служба за постановами ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві.

Також на цьому тижні ДВС стягнула ще 30 тис. грн з іншого субʼєкта господарювання.

Додатково, у добровільному порядку було сплачено 60 тис. грн та 34 тис. грн.

Загалом, підрахували у Держспоживслужбі, за останній тиждень на користь держави було сплачено 667 тис. грн за порушення антитютюнового законодавства.

У Держпродспоживслужбі нагадують, що про порушення права на повітря, вільне від тютюнового диму, слід повідомляти за посиланням або через сервіс Центру громадського здоров’я. Кожне таке звернення допоможе підвищити рівень дотримання бездимного законодавства в Україні.

До слова, власникам кафе, барів та ресторанів, які не слідкують за дотриманням антитютюнового законодавства, загрожують штрафи у розмірі 3 тисяч гривень за перше порушення впродовж року та 15 тисяч гривень – за кожне наступне.

Читайте також: Разом з сигаретами обмежать і пиво – яке антитютюнове законодавство почало діяти з 11 липня

Нагадаємо, у грудні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон № 1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Частина обмежень почала діяти з 11 липня 2022 року: заборона куріння сигарет для нагрівання на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених громадських місцях — у транспорті, приміщеннях закладів ресторанного господарства, вокзалах, навчальних і робочих приміщеннях та інших місцях загального користування.

У законі був прописаний механізми контролю, але з початком повномасштабного вторгнення Уряд запровадив мораторій на перевірки суб’єктів господарювання, в тому числі – у сфері антитютюнового законодавства. Тож, фактично перевірки дотримання положень закону не проводилися.

У квітні 2023 року набув чинності наказ профільного міністерства, який визначає перелік підстав для здійснення позапланових перевірок у цій сфері. До переліку підстав увійшли: самостійне звернення суб’єкта господарювання, доручення прем’єр-міністра та звернення фізичної особи.

Повідомити про порушення можна за посиланням.

Великий Київ у Google News

підписатися