Купувати за кордоном можна більше: Рада збільшила грошовий ліміт на посилки

Автор: Галина Ворона
15:29 25.01

Верховна Рада на сьогоднішньому пленарному засіданні підтримала зміни до Податкового та Митного кодексів, збільшивши вартість посилок з-за кордону, яка не обкладається податком, зі 100 євро до 150 євро.

Купувати за кордоном можна більше: Рада збільшила грошовий ліміт на посилки

Відповідні норми передбачені законопроєктом №4278, який вносить зміни до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), прийнятим 274 голосами.

Окрім того, парламентарі 237 голосами “за” прийняли у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування), №4279.

Згідно з документами, податком на додану вартість (20%) оподатковуватиметься лише частина вартості посилки, що перевищує ліміт. Наприклад, якщо товари в посилці коштують 200 євро – ПДВ сплачується лише з 50 євро.

Сумарна вартість ввезених товарів до 500 євро податком не обкладається. Також надається можливість відстрочення сплати податку на додану вартість – протягом 30 днів з дати оформлення.

Автори закону розраховують, що законопроєкт зробить прозорим обмін міжнародними поштовими та експрес-відправленнями та сприятиме збільшенню митних платежів.

Читайте також: На Київщині люди отримують “липові” запити з податкової

Нагадаємо, депутати визнали, що зменшення у 2019 році ліміту на безподаткове пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень до України зі 150 євро до 100 євро “було неефективним”.

Великий Київ у Google News

підписатися