Куди зникла Герой України та ексдепутатка Надія Савченко

Автор: Владислав Щербак
14:55 17.09

Після звільнення з дворічного російського полону, тоді ще військова ЗСУ, штурман гвинтокрила Надія Савченко отримала звання Героя України та всенародну любов. Вона стала народною депутаткою України VIII скликання, тоді ж прославилася скандальними заявами, отримала кримінальну справу у вчиненні теракту у Києві й стала вигнанкою. А на поатку повномаштабного вторгення РФ в Україну Савченко боронила Троєщину.
Що відомо про її діяльність зараз – у матеріалі “ВК”.

Куди зникла Герой України та ексдепутатка Надія Савченко
Світлодіодне освітлення

Надія Савченко стала відомою після того, як потрапила у полон до проросійських сепаратистів на Донбасі у 2014 році. Вона була звільнена в результаті домовленостей на між президентом України Петром Порошенком і президентом РФ Володимиром Путіним.

Савченко обміняли на офіцерів ГРУ РФ.

Вона була у полоні майже два роки, спочатку в Луганській області, потім – на території РФ. Там над нею тривали показові суди, які стали резонансними і за межами України. Росіяни звинувачували Савченко у коригуванні вогню, внаслідок чого загинуло двоє російських журналістів.

На той момент вона служила добровольцем у батальйоні “Айдар”. Перебуваючи у російському СІЗО, Савченко оголошувала 80-денне головування. 

Навесні 2016 року суд у Ростові-на-Дону засудив її до 22 років ув’язнення.

Діяльність у парламенті

Впродовж 10 років після початку війни Надія Савченко встигла побути депутатом парламенту від партії “Батьківщина”. Також вона намагалася взяти участь у президентських виборах 2019 року, проте ЦВК відмовила їй у реєстрації.

Досить швидко Савченко зайняла вкрай критичну позицію до української влади на чолі з Петром Порошенком, від якого вона отримала нагороду – зірку Героя України.

Вона звинувачувала президента Порошенка у здачі Криму та у війні на Донбасі, зустрічалася з ватажками “ДНР” та “ЛНР”, була прихильницею діалогу між Києвом і сепаратистами. Проте сама вона стверджувала, що спілкувалася з сепаратистами лише про обмін полоненими.

Пізніше Савченко знялася у відеоролику. На фоні парламенту під моторошну музику Надія Савченко посміхаючись говорить: “Ба-бах! Що всралися?”

Кримінальна справа

У березні 2018 року Надію Савченко звинуватили у посяганні на повалення конституційного ладу та у вчиненні теракту у Києві.

Вона нібито планувала вбивство президента України, премʼєр-міністра, міністрів, обстріл центру Києва з мінометів та вбивства депутатів всередині Верховної Ради, намаганні завербувати для цього військових.

Надія Савченко заперечила свою вину у підготовці терактів. Вона наполягала, що це була спеціальна політична провокація, і реальних планів вчиняти насильницькі дії у неї не було. Проте самі факти, описані у підозрі, мали місце.

Надія Савченко принесла на засідання комітету два їстівні гранати, щоб здивувати депутатів.

Також, виступаючи на парламентському комітеті, Савченко заявила, що коли їй було 22 роки до неї в армії домагався начальник штабу частини, в якій вона служила. Зараз той нібито є Героєм України.

Проте у листопаді 2021 року Броварський суд Київської області відхилив обвинувачення через необґрунтованість.

Українську владу і далі зневажаю. Західним партнерам як не довіряла, так і не довіряю. За час війни поганих людей серед українців стало більше, а хороших менше. Бути боягузом стало модно, бо один підтримує одного в порятунку своєї шкури. Бути хоробрим стало не почесно. Добровольців почали вважати дурнями, які віддають свої життя за тих, хто ховається від мобілізації”, – казала тоді Савченко журналістам.

Повномасштабне вторгнення росіян в Україну

На початку повномасштабного вторгнення Савченко мобілізувалася до військової частини територіальній обороні Деснянського району Києва.

22 лютого 2022 року на своїй сторінці у соцмережі вона написала: “Рації Motorola DP4800E дуже потрібні теробороні Троєщини! Терміново. Допоможіть”. 

Тож можна припустити, що Герой України на початку повномасштабного вторгнення захищала київську Троєщину. 

Згодом Надія Савченко розповіла, що з початку повномасштабного вторгнення РФ вона повернулася до лав Збройних сил України.

На даний час воюю з ворогом у Донецькій області, у званні капітана, на посаді командира роти вогневої підтримки. Моя сестра Віра воює у званні молодшого сержанта на посаді сапера”, – розповідала Савченко.

Наразі Надія Савченко є штурманом-оператором гвинтокрила Мі-24 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, капітан ЗСУ.

Через підвищений інтерес громадськості, Савченко записала звернення влітку 2022 року  і наголосила, що ніколи не “випендрювалась”, не виставляла і не буде виставляти відео, в яких висвітлена її робота або робота її підрозділу.

Мене знає вся Україна. Якщо я буду показувати людей, з якими я воюю, перша мішень автоматично стаю я, друге, я підставляю людей з якими я воюю. Мене так само шукають в Україні, мене так само СБУ садило у вʼязницю, я провела у російському полоні два роки. Мені не потрібна популярність, піар чи відосики, щоб показувати що робить наша Україна”, – наголошувала Савченко.

Однак, іноді Надія Савченко все ж таки виставляє відео у свої соціальні мережі, де ділиться своїми думками щодо війни. 

Коли війна почалася і почалася вона біля Києва, це найбільше нажахало як наших політиків, так і світ. Зараз, коли від Києва відступили російські війська, всі вважають, що війна на етапі закінчення, або на етапі замороження. Українців це не влаштовує. Ми не хочемо більше заморожувати війну на своїй землі. Ми хочемо волі, миру для всіх українців”, – зазначила військова Савченко в одному зі своїх відео.

Нагадаємо, у 2021 році Надії Савченко та її сестрі Вірі вручили підозру за використання підроблених COVID-сертифікатів, з якими вони намагалися потрапити в Україну.

Дивіться також: Королівська сукня та глибоке декольте: Надія Савченко здивувала кардинальною зміною іміджу

Великий Київ у Google News

підписатися