Куб “Москва” поруч з шевроном росіянина, ліквідованого ЗСУ – як декомунізовують Музей історії України у ІІ світовій війні

Автор: Оксана Тупальська
12:37 08.05

Під головним корпусом Музею історії України у ІІ світовій війні встановлено куби з назвами міст-героїв часів СРСР. Деякі з них вкриті – там геодані з російським шлейфом. Найбільш промовистий куб “Москва”. Він не екпонується і забирати його не планують – його мета переосмислення, каже генеральний директор музею Юрій Савчук.

Куб “Москва” поруч з шевроном росіянина, ліквідованого ЗСУ – як декомунізовують Музей історії України у ІІ світовій війні

Вчора приходжу [під головний корпус] і бачу: молода пара піднімає маскувальну сітку й намагається знайти куб із написом “Москва”. Підходжу і запитую: ви шукаєте надпис Москва? “Так”, – ділиться Савчук з УП.

Каже, куб хотіли зафльмувати, щоб сказати про свій протест – мовляв, тут не має бути такого кубу “Москва”. Та додає: нині музейники шукають рішення, як декомунізувати знахідку. 

З 13 кубів на 8-ми російські назви. А ще – українські Київ, Одеса, Севастополь, Керч.

Вони (туристи – прим.) пропонують додати сучасні міста-герої. Згоден. Але на сьогодні за час цієї української війни міст-героїв більше, ніж вільних кубів. Які “викидаємо”: Ізюм, Гостомель, Бучу? Ще більше питання, – зазначає директор мозею, додаючи, що проблему ще доведеться вирішувати.

На іншій виставці “Знак на щиті” – шеврон російського солдата із радянським гербом. Власника ліквідували ЗСУ. 

Фото: Богдан Кутєпов, УП

Це говорить про те, що це дуже актуально для нашого ворога. Що це елемент його зброї, дуже потужний. Нас намагаються здолати не тільки на лінії фронту, на якій ворога видно в приціл, а й внести сум’яття в суспільство, викликати ідеологічні розбіжності, порушити єдність, яку ми продемонстрували і завдяки якій нам вдалося вистояти, – каже Савчук.

Тут же, у музеї експонується радянський герб, який зняли з “Батьківщини-Матері”. А ще – дрони, які вдалося збити ППО, коли ті летіли над Києвом. 

Фото: Богдан Кутєпов, УП
Фото: Богдан Кутєпов, УП

В музеї зазначають – беззаперечно, наповнення слід переглядати, а дещо забирати, змінювати. Аби було місце для нового, сучасних рішень та актуалізації. 

Раніше “ВК” розповідав, що 8 травня День перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні та чому дата саме ця.  

Великий Київ у Google News

підписатися