Кримський півострів перетворився на “порохову діжку” – Зеленський (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
17:28 23.08

У Києві розпочав роботу інавгураційний саміт Кримської платформи, яка має стати центром вироблення та ухвалення міжнародних рішень щодо деокупації українського півострова. В ньому беруть участь делегації з 46 країн світу.

Кримський півострів перетворився на “порохову діжку” – Зеленський (ФОТО)

Відкриваючи саміт, президент Володимир Зеленський зазначив, що сьогодні вперше з часів окупації українського Криму це питання винесено на найвищий міжнародний рівень. 

Президент акцентував увагу на тому, що сім років тому Російська Федерація анексувала й окупувала частину території України – півострів Крим, площа якого становить 27 тис. кв. км.

“Це більше, ніж деякі країни Європи, ніж деякі країни світу. Нашу територію анексувала одна з держав – гарантів безпеки України згідно з Будапештським меморандумом. Одна з держав – членів Ради Безпеки ООН”, – наголосив він.

Глава держави зазначив, що в умовах російської окупації Кримський півострів перетворився на «порохову діжку», Москва втричі збільшила свою військову присутність у Криму.

Він наголосив на тому, що сьогодні на території окупованого півострова відбуваються політичні переслідування, насильницькі зникнення, незаконне утримання понад 100 політичних в’язнів, тортури, придушення свободи ЗМІ та віросповідання, експропріація власності, примусові демографічні зміни, незаконний призов українських громадян до російської армії, пропаганда війни серед дітей тощо.

Він зауважив, що Кримська платформа має стати центром вироблення й ухвалення ключових міжнародних рішень щодо Криму.

“Цілком можливо, що 23 серпня 2021 року ввійде в історію як день початку деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Окупація півострова Крим почалась у Москві. Деокупацію Криму точно ми почнемо в Києві. Починаймо”, – закликав Глава держави.

А під час підсумкового виступу, Зеленський запросив країну-агресора Росію приєднатися до “Кримської платформи” задля “спільного вироблення шляхів деокупації Криму”.

“Російська Федерація, яка не брала участі в нашому саміті, але так активно обговорювала та коментувала, одним словом була настільки активною, що склалося враження, ніби вона – повноцінний учасник “Кримської платформи”. Якщо цей майданчик її настільки цікавить, ми запрошуємо Росію приєднатися до “Кримської платформи” для спільного вироблення шляхів деокупації Криму та виправлення її історичної, трагічної помилки. Я обіцяю, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника РФ. Думаю, що, швидше за все, цей підпис буде останнім на останньому саміті “Кримської платформи” в Ялті”, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, перша леді України Олена Зеленська відкрила перший київський саміт перших леді та джентльменів. У саміті перших леді та джентльменів у Києві візьмуть участь 11 гостей, серед них і колишня перша леді Марина Порошенко.

Великий Київ у Google News

підписатися