Краса київських вулиць та харизма киян: 7 книг сучасних авторів з атмосферою столиці

Фото: “Жителі Києва”

Останнім часом дедалі більше українських письменників обирають Київ як літературну декорацію своїх романів. Місто надихає, стає персонажем, створює настрій. Видавництво ARTBOOKS зібрало добірку сучасних книжок які є на ринку, де київська атмосфера звучить по-особливому.

Вандалізм (ARTBOOKS)

Старшокласниця Софа нудьгує — аж доки не натраляє на відео з інструкцією із виклику химери. З цікавості вона повторює ритуал — і той спрацьовує. З пентаграми з’являється Лука — химера, яка в обмін на шоколадний батончик обіцяє виконати будь-яке бажання. Софа просить не багатства й не кохання — а магічний інструмент для малювання. Так у її руках опиняється балончик з фарбою, здатною змінювати реальність.

Із першими штрихами на стінах Києва починається інша гра: світ муралів відкриває свої потаємні правила, а дівчина потрапляє в Дику гонитву — небезпечне змагання художників, де кожен вибір має ціну.

Закоханий (ARTBOOKS)

Антону вісімнадцять, він самовпевнений, спортивний і вродливий. Закінчив престижну гімназію, має класних друзів, подобається дівчатам. Здавалося б, ідеальне життя. Та одного дня хлопець потрапив у крісло до нового стоматолога — і земля під ногами похитнулася. Антону тепер доведеться бути чесним із собою та шукати власний шлях.

Божевільна закоханість, випадкові коханці, перші стосунки з чоловіком, зрада і зрадливість, ейфорія й апатія, криза в давній дружбі та побудова нової… Скільки всього може вміститися в два роки? І куди це все приведе?

Фото: “Жителі Києва”

Тролейбус №15. Подорож у близьке минуле (Видавництво Старого Лева)

«Тролейбус №15. Подорож у близьке минуле» — це запрошення вирушити у захопливу мандрівку просторами та часом столиці нашої країни. Авторка пропонує читачеві сісти в уявний тролейбус, який курсує знайомим маршрутом вулицями Києва, але не сьогодні, а у минулому.

Це подорож у світ, який уже зник, але залишився в пам’яті мешканців, на старих фотографіях та в архітектурних фрагментах міста. Маршрут тролейбуса №15 стає літературною лінією, що з’єднує різні локації, кожна з яких — це окрема історія.

На сторінках книжки оживають колишні кінотеатри, магазини, парки, заводи, житлові квартали — з усім своїм тодішнім колоритом, характерами, ритмом повсякденного життя.

Лазарус (КМ-Букс)

1913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть — упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя — Змія. Але одного дня все змінюється.

В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Доктор-змієголовець непохитний: загиблий — людина. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?..

Фото: “Жителі Києва”

Квартира київських гріхів (Дискурсус)

Вони живуть у самому серці столиці, але ніхто їх не помічає. Вони приходять до вас, але ви цього не бачите. Вони щодня зваблюють вас. А вибір – піддатися спокусі чи залишитися вірному собі – завжди за вами.

Вони – сім київських гріхів, прекрасні містичні панни, які не дають місту нудьгувати. Одного разу піддавшись спокусі, головний герой потрапляє в їхнє помешкання. Чи вдасться йому пройти випробування всіма гріхами? Адже в кінці шляху на нього чекає найкраще, що може подарувати доля…

Амадока (Видавництво Старого Лева)

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію.

Клавка (Нора-друк) 

Сюжет роману “Клавка” Марини Гримич розгортається у Спілці письменників України та київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, під час важливих подій української літературної історії, зокрема розгрому Юрія Яновського та Максима Рильського.

Жанр – художня література. Головна героїня, Клавка, секретарка Спілки письменників, опиняється в центрі любовного трикутника і стає свідком етично складних ситуацій у літературному світі та житті Києва того часу.