Крали землю. Під слідством опинилися високопосадовці Держгеокадастру

Автор: Любава Лисичкіна
19:45 23.04

Служба безпеки України заблокувала низку корупційних механізмів, організованих високопосадовцями Держгеокадастру.

Крали землю. Під слідством опинилися високопосадовці Держгеокадастру

Як повідомляє СБУ, за «першою схемою»  співробітники СБУ задокументували  фальшування посадовцями  інформації, яка обробляється в автоматизованій системі управління документами «ДокПроф 3». 

Завдяки втручанню в систему, посадовці  добилися повного контролю над регіональними управліннями Держгеокадастру: ті не могли розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.  У такий спосіб  зловмисники змінювали цільове призначення землі, передавали її у власність інших осіб без жодних процедур – просто змінюючи документи в системі.

Друга схема, виявлена СБУ у «Держгеокадастрі», була організована для роботи із «елітними» земельними ділянками. При чому виключно у Запорізькій та Донецькій областях. 

Зловмисники оформлювали вільні ділянки землі на підставних осіб, частина з яких навіть не знала про оборудку. При цьому значно перевищувалися обсяги дозволених квот, коли в одні руки передавалося понад 2 тис. га. У такий спосіб чиновники вивели понад 20 тис. га земельних ділянок із держвласності.

У ході слідчих дій було проведено понад 40 обшуків та  вилучено практично всю доказову базу. 

Слідчі дії тривають.

До слова, на Подолі створять рекреаційну зону із велодоріжками.

Великий Київ у Google News

підписатися