Про це розповів перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв у інтерв’ю “Вечірньому Києву”.
Концертний зал повністю спотворений, орган вщент знищений, крісла в глядацькій залі просочені димом і не підлягають відновленню, їх треба демонтувати. Теж саме стосується пошкодженого вогнем паркету.
“Головною перешкодою для передачі храму римо-католикам була проблема щодо перенесення великого органу, який належав Будинку органної музики, до іншого приміщення. Адже інструмент створила 40 років тому чеська фірма Reiger-Kloss на замовлення Києва не для діючого костелу, а для концертного залу — з урахуванням його параметрів та особливостей акустики. Гідного приміщення для музикантів, у якому орган не втратив би свого звучання, на жаль, просто немає”, – сказав він.
Читайте також: Новини з Костелу Святого Миколая: інспекція почала технічне обстеження
До речі, балансова вартість цього інструмента складала 329 мільйонів гривень, а залишкова, після 40 років експлуатації — 2 мільйони 400 тисяч гривень.
Оскільки орган і всі його сукупні конструкції вигоріли та не підлягають ремонту, треба діяти відповідно до ситуації. Актуальним стає питання передачі костелу католицькій громаді одразу після проведення всіх протиаварійних робіт.
Читайте також: Міська влада має знати про хід відновлення костелу святого Миколая – Володимир Прокопів
“Сьогодні ведемо переговори з парафією костелу святого Микола, аби узгодити умови передачі будівлі. Усі ці нюанси плануємо прописати у спільному меморандумі”, – додав Карандєєв.