Корупція у податковій Києва системна чи випадкова? – парламентарі спитали ДБР про наслідки обшуків у Датій

Автор: Оксана Тупальська
17:29 13.02.2023

У яких саме оборудках звинувачують очільницю столичної податкової Києва Оксану Датій представників ДБР спитали під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань економічної безпеки.

Корупція у податковій Києва системна чи випадкова? – парламентарі спитали ДБР про наслідки обшуків у Датій
Світлодіодне освітлення

За версією ДБР загальна сума необгрунтованих активів становить близько $1,4 млн.

Народний депутат, перший заступник голови податкового комітету Ярослава Железняк запитав, чому в повідомленнях про результати обшуків заявляють про оборудки, вчинені керівницею податкової столиці за рахунок «липового» відшкодування ПДВ на суму 30 млрд грн., тоді як в Києві загальна сума відшкодування за 2020-2022 роки становить 27,9 млрд грн. Мовляв, нелогічно стверджувати, що всі виплачені в останні 2 роки відшкодування ПДВ бізнесу були незаконними.

У відповідь керівник столичного територіального управління ДБР Сергій Корінь сказав, що 30 млрд – це всі схеми з ПДВ, які призвели до втрат бюджету, а не лише втрати від відшкодування ПДВ.

На запитання одного з журналістів, чи є обшук у Датій наміром боротися з системною корупцією в полатковій, голова профільного комітету парламенту Данило Гетманцев відповів, що на його думку «системної корупції у податковій не існує» та додав, що «допомагає підприємцям», а також, що на його думку «треба вирішувати будь-які питання, які пов’язані з захистом прав підприємців».

За версією правоохоронців, комісія податкової необгрунтовано вивела 26 компаній з переліку ризикових (перебування компанії у переліку ризикових ускладнює господарську діяльність). І що це призвело до втрати 15 млрд грн надходжень до бюджету держави. У відповідь – виконуючий обов’язки заступника директора департаменту Державної податкової служби Євген Сокур сказав, що ці компанії навпаки сплатили 15 млрд до бюджету.

Водночас, як пояснює Судово-юридична газета, рішення про розблокування ризикових компаній не ухвалюється індивідуально головою податкової служби, а комісією податкової на підставі поданих підприємцями документів, перелік яких часом буває незліченний.

Водночас, журналіст Ярослав Конощук, який був свідком засідання, розповів, що депутати парламенту побоюються, що через невдало та некваліфіковано організовані обшуки, справа може розвалитися після того, як Європейський суд з прав людини винесе рішення про незаконність проведеної процедури.

Адже замість того, щоб підготуватися як слід, зберегти таємницю слідства, прийти з рішенням суду, представники ДБР похапцем з’явилися у Датій з обшуками, показово продемонструвавши інформацію про це у ЗМІ. Необхідне рішення про проведення обшуків у головному управління ДПС Києва ухвалювалося судом після фактичного проведення такого заходу:

«Хай краще б вони зайнялися тими 20-30 тисячами доларів, які вона (Оксана Датій) «заробила» собі на ПДВ особисто», – ділився враженнями про почуте один з представників комісії, додавши, що через легалізацію обшуків (у податковій міста Києва) рішенням суду вирок «знесе ЄСПЛ», – розповів Конощук.

Нагадаємо, керівниця столичної податкової Датій після обшуків написала заяву про звільнення. Про виявлені у очільниці ДПС Києва об’єкти елітної нерухомості, автомобілі та гроші ДБР заявило 1 лютого 2023 року. Того ж дня повідомляли про обшуки у Столара, Авакова та Коломойського. Також в СБУ заявляли, що таким чином виконують завдання поставлені Володимиром Зеленським та «синхронно завдають удару внутрішньому ворогу». А перед тим Давид Арахамія анонсував «весняні посадки», які були прописані у передвиборчій кампанії Зеленського в 2019 році.

Великий Київ у Google News

підписатися