Коронавірус у Києві: в КМДА розповіли про зміну клінічних проявів хвороби

Автор: Володимир Хлєбников
17:27 04.09.2022

У Києві фіксують нові клінічні прояви коронавірусної хвороби через мутацію штаму “Омікрон”. Кількість хворих на COVID-19 у столиці стрімко зростає.

Коронавірус у Києві: в КМДА розповіли про зміну клінічних проявів хвороби
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації (КМДА) Валентина Гінзбург.

За її словами, єдиним дієвим способом профілактики залишається вакцинація.

Найвищий показник вакцинації серед всіх адміністративно-територіальних одиниць України був у Києві. Саме через високі показники вакцинації ми були достатньо забезпечені ліжками, не так тяжко переносили хворобу“, — цитують слова Гінзбург “Коментарі”.

За минулий тиждень в столиці зафіксували понад 700 нових випадків зараження на COVID-19, а тижнем раніше — майже тисячу. Поки що у столиці незначна кількість хворих потребує стаціонарного лікування, але випадків з тяжким перебігом коронавірусної хвороби у Києві побільшало. У столичних лікарнях на стаціонарі перебувають понад двісті дорослих пацієнтів, з яких дванадцять дітей.

Читайте також: Коронавірус з Києва нікуди не дівся: актуальні дані за минулий тиждень

“Клінічні прояви відрізняються від минулого. Варто зосередити увагу, що перебіг хвороби може бути без підвищення температури, без кашлю — того, що було характерно в минулі хвилі. А ось навпаки слабкість, нудота, температура нормальна, є кишкові прояви один-два дні — ці симптоми пацієнти хибно пов’язують зі вживанням їжі. Також під виглядом інсультів і інфарктів“, — розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА.

За таких симптомів людина може хворіти на коронавірус і перенести хворобу в легкій формі, не знаючи про неї. В КМДА радять з такими симптомами уникати масового скупчення людей, обмежити спілкування з рідними та близькими, щоб не заразити їх, носити маски та звернутися до лікаря, щоб пройти тестування.

До Києва активно повертаються мешканці, зокрема з-за кордону, і це може спричинити зріст кількості хворих на коронавірус. Наразі у столиці 80% зроблених щеплень — це бустерна доза, зазначила Гінзбург.

Читайте також: У столиці зростає кількість тяжких випадків захворювання на COVID-19

Щоб запобігти спалаху пандемії киян вкотре закликали вакцинуватися. Усі вакцини у столиці є в наявності та в достатній кількості. Зробити щеплення у Києві можна у понад ста пунктах вакцинації.

А от чи будуть запроваджувати карантинні обмеження у столиці, залежатиме від епідеміологічної ситуації.

Раніше “ВК” писав, що на Позняках відновлює роботу пункт вакцинації проти COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися