Конструкції будинку рухаються. Мешканці пошкодженої багатоповерхівки в Ірпені потребують допомоги

Автор: Володимир Хлєбников
15:32 09.06

Мешканці багатоквартирного будинку № 10 на вулиці Тургенєвській в Ірпені почали збір коштів на відбудову свого житла. Будинок суттєво постраждав внаслідок повномасштабного вторгнення РФ, його визнали аварійним, але відремонтувати його можна. Мешканці поспішають закінчити основні роботи до початку опалювального сезону.

Конструкції будинку рухаються. Мешканці пошкодженої багатоповерхівки в Ірпені потребують допомоги Фото: Сайт everest10.org.ua

Власною історією про свій будинок поділилася журналістка, радіоведуча Ірина Лопатіна.

Квартиру в Ірпені вона придбала в лютому 2012 року. З початком активних бойових дій вона виїхала з міста до Києва, де продовжувала працювати. Жила дівчина на роботі, в бомбосховищі та у друзів. 

Я пройшла різні стадії ставлення до своєї квартири та Ірпеня з початку бойових дій там… Нині у своїй квартирі я буваю наїздами… Кожному будинку притаманний свій запах, і нарешті я відчула запах своєї квартири і зрозуміла, як я за нею скучила…

По факту я зараз не бомж, але можу стати ним уже дуже скоро. 16 квартир у будинку розбомблені прямими влученнями снарядів, ще були прильоти в дах та котельню, яка зруйнована повністю. У деяких квартирах встановлені залізні розпірки, що тримають верхні поверхи. Про вікна можна навіть і не згадувати – 90% побито, і зараз Ірпінь – це місто розбитих вікон та оголошень про заміну склопакетів“, – написала Ірина Лопатіна у себе в Facebook.

Фото з сайту everest10.org.ua

Будинок № 10 на вул. Тургенєвській (ОСББ “Еверест-10”)  визнаний аварійним, але його можна врятувати. За словами журналістки, конструкції будинку продовжують рухатись, його заливає опадами.

Фото з сайту everest10.org.ua

Тепер головне встигнути до початку опалювального сезону відбудувати дах, газовий котельню, яка забезпечувала опалення будинку, та зміцнити опорні конструкції. Якщо цього не зробити, то через зиму, перепади температур, сніг і дощі будинок може перейти в категорію «під знесення», і вже не тільки я, але ще понад 100 сімей з дітьми опиняться на вулиці“, – констатує вона.

Фото з сайту everest10.org.ua

Місцеві мешканці почали збір коштів на відновлення будинку – потрібно щонайменше 7 млн ​​грн для першочергових робіт.

Для цього було створено благодійний фонд та сайт із фото, відео нашого будинку з руйнуваннями та документами про його технічний стан. Там є реквізити для перерахування коштів. Я буду вам усім вдячна за будь-яку допомогу і вірю, що восени ми будемо з новим дахом, котельнею та укріпленими стінами“, – додала дівчина.

Як писав “ВК“, у багатоповерхівці на проспекті Лобановського, в який 26 лютого влучила російська ракета, доведеться розбирати верхні поверхи.

Читайте також: Вирішили не чекати компенсацій. Мешканці Ірпеня будуть самотужки відбудовувати свій багатоквартирний будинок

Великий Київ у Google News

підписатися