Конфлікт «1+1» проти «Geek Journal»: в бій пішли юристи і меми

17:29 23.01.2021

Скандал довкола блокування каналом «1+1» відомого україномовного youtube-каналу «Geek Journal» з більш як 100-тисячною аудиторією підписників не вщухає. Перша сторона відкидає звинувачення в упередженості, друга вказує на зловживання правом опонентами, заручається підтримкою юристів та відомих людей. Детальніше про розвиток ситуації читайте у нашому матеріалі.

Конфлікт «1+1» проти «Geek Journal»: в бій пішли юристи і меми
Світлодіодне освітлення

Як раніше зазначалося, телеканал «1+1» скаргами заблокував в Youtube за критику відомий україномовний канал «Geek Journal», що спеціалізується на рецензіях українських та зарубіжних фільмів і серіалів. А в соцмережах на підтримку каналу запустили флешмоб #SaveGeekJournal, який відразу очолив локальні тренди в Twitter.

Журналіст «Великого Києва» звернувся за коментарем до нещодавно призначеного директора ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ» Івана Примакова, адже саме ця фірма подала скарги у Youtube. Але після прохання прокоментувати ситуацію був просто видалений з друзів. 

Крім того, «Geek Journal» отримав ще й четвертий страйк (попередження), при трьох необхідних для блокування каналу.

А на сторінці медіахолдингу «1+1 media» з’явилось повідомлення, в якому відкидались звинувачення в упередженості щодо блокування. 

«1+1» заявляє, що піратський контент блокує їх власна розробка – антипіратська програма SUDUM.

«Використання контенту «1+1 media», як і інших медіагруп, оглядачами чи блогерами в інтернеті, дозволено лише за попередніх домовленостей з правовласниками. А будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без дозволу «1+1» є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип «fair use», на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію».

І що телеканал не отримував від «Geek Journal» жодного звернення щодо використання контенту. Але готові до діалогу та зустрічі для ознайомлення блогерів з правилами щодо використання авторського контенту.

На що «Geek Journal» відповів вже юридичною мовою, що згодні на зустріч, але звертають увагу, що «1+1» сильно підміняє поняття і зловживає правом. А саме телеканал наводить помилкове тлумачення принципу «fair use» (добросовісне використання), що підтверджується українським законодавством, зокрема Законом України «Про авторське право і суміжні права», який не містить жодних обмежень щодо комерційної мети такого використання. Це підтверджується і інформацією на сайті Бюро охорони авторських прав США. Такі правила відповідають і світовій практиці щодо доктрини «fair use». І що Youtube-канал не порушував авторські права медіа-групи 1+1. 

  

Також зазначається, що малоймовірно автоматичне блокування контенту блогера, а має місце саме ручне керування, адже одне із заблокованих відео було опубліковане ще 2-3 роки тому. Тобто сервіс SUDUM уже давно повинен був виявити оспорювані відео. При цьому як на каналі, так і в цілому в мережі Інтернет, чого фактично не відбулося.

У відповіді наголошується, що підозрюють зловживання правом на захист авторських контенту для боротьби з критикою щодо діяльності телеканалу, як основною ціллю. Тобто це є посягання на свободу слова.

Одночасно стало відомо, що захищати «Geek Journal» взялася одна з відомих юридичних фірм «Axon Partners». Юридичний супровід буде надаватися pro bono, тобто безкоштовно, «бо свобода слова – це принципова історія».

Згодом співзасновник та ведучий каналу під псевдонімом Тайлер Андерсон опублікував на новоствореному каналі вже друге відео, в якому вкотре  подякував всім за підтримку і розголос, і зазначив, що в понеділок буде більше інформації, але швидше за все дійде до судового розгляду. До кінця минулої доби канал до речі набрав більш як 50 тисяч підписників.

За youtube-канал і його співзасновника та ведучого під псевдонімом Тайлер Андерсон заступилися і багато відомих людей: актори, блогери, журналісти, народний депутат Олексій Гончаренко, шоумен Сергій Притула записав відеозвернення.

Піарниця «Кіноманії» (офіційного дистриб’ютора Warner Bros. Pictures) теж підтримала блогера, попри його критику на адресу фільмів компанії. 

І як завжди мережа відреагувала на ситуацію мемами. 

       

Користувачі навіть порівняли цей конфлікт зі скандалом навколо проросійських висловлювань блогерки Таїсії Маламан (Онацької) із псевдонімом Di.rubens

А на фейсбук-сторінці каналу виставили відео, зроблене певно одним із підписників, яке імітує боротьбу блогера і його численних прихильників з каналом «1+1», якому відведена роль Таноса (персонажа, що прагнув знищити половину людства у фільмі про всесвіт Marvel).

А що ж відомо про ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ»?

Директором ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ» є Іван Примаков. Згідно публічних реєстрів донедавна керівником цієї фірми залишався Михайло Ганницький (шеф-редактор інформаційного агентства «УНІАН»). Засновником є кіпрська офшорна компанія «Грінтвуд Інвестментс Лімітед». Компанія також входить в медіахолдинг «1+1 media» скандального олігарха Ігоря Коломойського, якого розшукують правоохоронні органи США.

Великий Київ у Google News

підписатися