«1+1» забанив україномовний youtube-канал «Geek Journal» за критику серіалів. Користувачі запустили флешмоб на його підтримку

Автор: Макс Юр’єв
11:02 22.01

Співзасновник та ведучий youtube-каналу «Geek Journal» Олексій Коваленко (він же Тайлер Андерсон) повідомив, що його канал невдовзі буде остаточно заблоковано через правило «трьох страйків» (попереджень).

«1+1» забанив україномовний youtube-канал «Geek Journal» за критику серіалів. Користувачі запустили флешмоб на його підтримку

Цей відомий канал з п’ятирічною історією публікує огляди новинок кіно та серіалів. Згідно дослідження, проведеного виданням Tokar.ua, «Geek Journal» займає 8 місце в топ-10 україномовних каналів за кількістю платних підписників (на міжнародній платформі Patreon).

Напередодні ввечері з’явилось повідомлення на фейсбук-сторінці каналу, що отримано вже три страйки через скарги ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ» на незаконне використання контенту телеканалу «1+1», а саме: «ТСН» (Телевізійна служба новин), серіалів «Школа» та «Чорний ворон». Спірний контент було вилучено, про що свідчить прикріплений до посту скріншот.

    

На особистій сторінці Тайлер опублікував відеозвернення, в якому називає це наступом на свободу слова. Та пов’язує цю атаку з критикою серіалів виробництва «1+1» у своїх нещодавніх відеороликах, а також з роликом «Історія падіння 1+1. Як втратити все за 30 років?», який нині теж видалений по скарзі.

Блогер заявляє, що не порушував політику Youtube, адже діяв згідно правила «добросовісного використання» («fair use») в межах обговорення відеопродукту. І що відомі кіно- та медіакорпорації не реагують на подібне повне чи часткове використання їх контенту в різних оглядах, в тому числі критичних. А в даному разі скарги подавалися в ручному режимі шляхом перегляду та вишукування спірного контенту у роликах кількарічної давнини, певно після вказівки невдоволеного керівництва «1+1».

Тож ведучий в розпачі, адже не знає, як врятувати свій канал.Бо «1+1» має більший вплив на адміністраторів Youtube, а власники холдингу мають великий політичний вплив в країні. Тому закликає глядачів хоча б зберігати улюблені випуски «Geek Journal». Але Олексій обіцяє все ж продовжити свою багаторічну працю на незабаром створеному новому каналі.

Соцмережі досить бурхливо відреагували на цю подію, запустивши флешмоб під хештегом #SaveGeekJournal, який в Twitter відразу зайняв перше місце в трендах по Україні. 

Розкритикували «1+1» і колеги з інших ЗМІ.

Обуренні такою ситуацією користувачі недобирали слів щодо дій «1+1», вимагають вибачень і знаття страйків.

  

Протистояння порівнюють з битвою Давида і Голіафа.

Закликають і масово скаржитися на брехливі сюжети телеканалу та подібне використання ними чужого контенту.

Та навіть йти до офісу «1+1».

Жартома згадують і розповсюджений телеканалом «1+1» фейк про вбивство Порошенком свого брата. До речі, нещодавно навіть колишній генеральний директор «1+1 media», а нині – міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко назвав цей сюжет спірним прикладом журналістики

Дехто зазначає про ефект Стрейзанд – феномен, який полягає в тому, що спроба видалити певну інформацію або обмежити доступ до неї, призводить лише до її розповсюдження. Що по суті ми і спостерігаємо на цьому прикладі боротьби відомого телеканалу з критикою на власну адресу.

Але якщо ситуація не зміниться, то вже за тиждень канал «Geek Journal» буде повністю видалено з Youtube.

А що ж відомо про ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ»?

Директором ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ» є Іван Примаков. Згідно публічних реєстрів донедавна керівником цієї фірми залишався Михайло Ганницький (шеф-редактор інформаційного агентства «УНІАН»). Засновником є кіпрська офшорна компанія «Грінтвуд Інвестментс Лімітед». Компанія також входить в медіахолдинг «1+1 media» скандального олігарха Ігоря Коломойського, якого розшукують правоохоронні органи США.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...