Як повідомляє “Київтеплоенерго“, такий спосіб дезінфекції великих промислових площ — досить інноваційне рішення для України та Києва. А от у Китаї дрони широко застосовувались під час боротьби з COVID-19. Загалом там обробили з допомогою дронів майже 200 млн кв. м у 3 тис. населених пунктів.
Дезінфекція із застосуванням дронів має ряд переваг:
- мінімізує контакт людей з місцями ймовірного потрапляння збудника;
- більш щільно покриває площу обробки; економить час;
- спецрозчин використовується максимально ефективно та економно.
Так, дрон, що дезінфікував завод «Енергія», піднімає в повітря 16 л дизрозчину за один виліт та за 10-15 хв. дезінфікує територію площею до 20 тис. кв. м.
На підприємство приїжджають сміттєвози з усього Києва, тому важливо забезпечити санітарну безпеку для персоналу заводу. За допомогою дронів ми швидко обробили під’їзні дороги сміттєвозів та майданчик прийому транспорту біля бункера, — зазначив директор заводу Сергій Крикун.
Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії
Додамо, “Енергія” — єдиний сміттєспалювальний завод в Україні. Утилізує 25% сміття міста Києва, яке в результаті спалювання перетворюється у теплову енергію. Підприємство забезпечує теплом та гарячою водою понад 300 житлових будинків столиці. Штат заводу — близько 200 працівників.
Нагадаємо, у столиці за допомогою дронів також виявляють “діри” у тепломережі, шукають тих, хто всупереч забороні спалює листя, шукають порушників карантину.