Коментував футбольні матчі у Києві, а тепер вбиває вагнерівців – досвід офіцера Олександра Сосовського

Автор: Оксана Тупальська
07:29 07.02.2023

Телевізійний журналіст спортивного каналу Олександр Сосовський воював на сході, щоб повернути межі України та визволити край. Він пішов у військо ще у 2015 році. Каже, пропонували бути і прес-офіцером, і на зручні вакансії, проте обрав воювати зі зброєю. Боронив незалежність у складі 93-тьої бригади «Холодний Яр», доки її не відправили на ротацію.

Коментував футбольні матчі у Києві, а тепер вбиває вагнерівців – досвід офіцера Олександра Сосовського

«Це було емоційне рішення. В мене не стало товариша, загинув. А я тоді вже думав, що і як, бо присягу давав. Після його загибелі рішення було прийнято – по процедурі пішов: поїхав у свій військкомат», – згадує Сосовський, а у цивільному житті коментатор каналу «Футбол»

На Бахмутському напрямку має досягнення, які не можуть не радувати – брав у полон вагнерівців, навіть схопив одного фаната «Спартака»:

«Серед полонених у нас не було жодного військового з регулярних військ. Це все були ЧВК-шніки, зеки – «Вагнер» або «Ахмат» (кадирівці – прим.). Медики дали їм допомогу, я поспілкувався – а потім відходжу, а в нього на тілі якийсь червоний колір. Дивлюсь – татуха «Спартака». В Росії поширена історія, коли швидко можеш прийняти рішення, щоб комусь дати в морду, тебе помічають і дають гроші зробити розбій. Він міцніше вдарив, когось вбив і попав в тюрму», – розповідає Сосовський.

В умовах війни досягненням він називає можливість мати «Старлінк». Каже, на фронті мав кращий зв’язок, ніж раніше у Києві.

«В мене там «Старлінки» були скрізь – в тих точках, де зовсім має не бути, був «Старлінк». Але коли ти на виконанні завдань – ти без зв’язку, не знаєш тоді що відбувається», – каже військовий.

Каже, ще ні разу не пошкодував про зроблений 8 років тому вибір стати на оборону країни.

«У мене в батальйоні люди з вищою освітою, які приїхали з інших країн, суддя Верховного суду, ти обираєш спілкування відповідно до обраних задач. Хтось іде тільки за «стотигу» (100 тисяч, які получають на передку), але той через 3 години готовий від всього відмовитись – в тюрму сісти, но не получати цю «стотигу». Тому існує тільки одна мотивація», – зазначив військовий, що вірить в перемогу.

З фронту Олександр повернувся додому – у квартиру на Нивках, де його зустріла мама, що повернулася після багаторічної праці закордоном, аби бути з сином.

Військовослужбовці 93 ОМБр в ході російського вторгнення в Україну виконували завдання під Харковом, на Сумщині, а з липня по грудень 2022 року обороняли Бахмут та Соледар. В грудні бригада було відведена з лінії фронту на ротацію.

Нагадаємо, вулицю в Печерському районі пропонують назвати на честь оборонця Києва Андрія Верхогляда. Водночас, батько захисника столиці розповів про службу лікарів на східному фронті.

Великий Київ у Google News

підписатися