Евакуювали з окопу під Вугледаром: захисник столиці розповів про службу лікарів на східному фронті

Автор: Оксана Тупальська
16:03 03.02.2023

Попри ризики для життя військові лікарі на фронті безперервно надають допомогу військовослужбовцям, які обороняють державу. І загострення хвороб не виняток. Розповів батько воїна з 72-гої окремої механізованої бригади Михайло Петришин. Його сина під час служби «схопив» апендицит.

Евакуювали з окопу під Вугледаром: захисник столиці розповів про службу лікарів на східному фронті

«Під Вугледаром медики евакуювали прямо з окопа, до швидкої, нічна подорож по лікарням, а уже в 3:00 ночі зробили операцію за 130 км., і в іншій області», – ділиться Михайло Петришин

Зараз його син з позивним «Тарік» перебуває у відпустці, завершує лікування у відносній безпеці.

«Перед тим, як надати допомогу лікар говорить з паціентом, досліджує його стан словами. “Як самопочуття?”, “Що сталося?”, “Звідки родом?”… на цьому питанні завжди знаходяться спільні знайомі, улюблені місця чи події. Потім, лікар жартує або згадує анекдот. Лунає сміх і паціент засинає… бо доки всі говорили, анестезіолог робив свою роботу», – розповідає один з бійців бригади, який супроводжував військовослужбовця до лікаря.

72-га окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців з Білої Церкви наприкінці лютого 2022 року перебувала у районі Волновахи. Але після активного нападу росіян на Київщину частини бригади повернулися на захист Києва і в березні обороняли Київщину. У листопаді 2022 року бригада брала участь у боях на Херсонському напрямку та звільненні правобережжя Херсонщини.

Адвокат Андрій Новак розповів, що військовослужбовець може отримати відпустку-лікарняний у випадку загострення недуг:

«За висновками ВЛК (військово-лікарська комісія) можуть надати відпустку для проходження реабілітації та лікування. Вона може бути до 30 днів, і медики проводять повторну комісію – якщо пацієнт потребує подовження відпустки. Йдеться не лише про поранення. Це може бути загострення хронічних захворювань або гострі стани (наприклад, запалення апендициту)», – пояснює адвокат в коментарі УП.

Юрист додав, що нагодою до відпустки можуть бути, за бажання військового, з причини його шлюбу, похоронів когось з родичів чи близьких осіб, тяжкого стану здоров’я рідних по крові або по шлюбу. У разі надзвичайної ситуації в родині, наприклад, пожежі або іншого стихійного лиха солдат може отримати відпустку до 15 днів.

Раніше «ВК» розповідав про труднощі, які мають військовослужбовці, які повертаються до Києва та хочуть отримати медичну допомогу або навіть необхідні довідки, щоб продовжити службу. Так, казали, що з 7 ранку годину стояли на морозі під лікарнею, щоб отримати талон до спеціаліста, а потім кілька годин під дверима лікаря.

Великий Київ у Google News

підписатися