«Коляда-триб’ют». У столиці заспівають 14 маловідомих колядок та щедрівок із Донбасу

Автор: Любава Лисичкіна
17:27 02.01

Співатимуть ILLARIA, Іванна Пліш, Роман Меліш, Оксана Нікітюк, а також юні вокалісти з Києва, Рівного, Вінниці, Бахмута, Полтави та Кривого Рогу.

«Коляда-триб’ют». У столиці заспівають 14 маловідомих колядок та щедрівок із Донбасу Фото: Ілюстративне

Як стало відомо, унікальний проєкт, що має назву «Коляда-триб’ют» відбудеться 16 січня  у Національній філармонії України.   

Колядки від 1990-го по 2008-й зібрала та записала фольклористка Олена Тюрикова, а композитор Євген Петриченко нещодавно створив кавер-версії цих пісень. 

Євген Петриченко – відомий український композитор, автор симфонічної, камерної, вокальної, хорової музики та музики до театральних вистав. Він згадує, що його історія «Коляди» почалась ще зі студентських років: «Коли був студентом консерваторії – разом з викладачкою-фольклористкою Оленою Тюриковою в межах навчального плану поїхали ми по селах донецьких з відповідальною місією – збирати фольклор регіональний».

«Коляда-триб’ют» фактично інтегрує архаїчну пісенну спадщину Донеччини в сучасний світ. А ще наочно підтверджує те, що ця територія є невід’ємною частиною українського культурного простору.

Цього вечора у супроводі Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України під орудою Богдана Пліша, зокрема, виступлять співаки ILLARIA, Іванна Пліш, Роман Меліш, Оксана Нікітюк, а також юні вокалісти з Києва, Рівного, Вінниці, Бахмута, Полтави та Кривого Рогу.

Нагадаємо, Всеукраїнська різдвяна виставка у Києві представляє роботи художників з усієї країни.

Великий Київ у Google News

підписатися