Коли засклення рятує. На Татарці демонтували балкони на двох поверхах багатоповерхівки (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
10:49 19.04

Вчора, 18 квітня, на вул. Половецькій, 14 у Шевченківському районі столиці, стався обвал балкону. Рятувальники працювали кілька годин, щоб демонтувати аварійні балкони.

Коли засклення рятує. На Татарці демонтували балкони на двох поверхах багатоповерхівки (ФОТО)

Як розповіли у ДСНС, в 9-поверховому житловому будинку на 7-му поверсі обвалився балкон, зачепивши балкони 6-го та частково 5-го поверхів.

Рятувальникам довелось демонтувати аварійні балкони на 7-му та 6-му поверхах.

На щастя, жертв та постраждалих немає. Причина виникнення даної ситуації наразі встановлюється.

Водночас, у КМДА зазначають, що припис господарям квартири щодо стану балкону та необхідності вжити заходів виписаний 16 квітня цього року обслуговуючою організацією ЖЕКу «УЦУН».

Як повідомляє київський урбаніст Віталій Селик, на Татарці впав торцевий балкон 7 поверху у «чешки» 1974 року випуску. Будинок проєкту «1-КГ-480-12у» був розрахований на 80 років. Тобто минуло всього 59% строку експлуатації.

“Цікавий момент. Як бачимо, завалився балкон, який не був засклений і його конструкції з обох боків піддавалися впливу снігу і дощу. Місця з’єднань достатньо підгнили і процвіли грибком. Виходить, що скління балконів, при всьому естетичному дисонуванні, є гарним захистом для конструкцій не достатньо якісного житла”, – зазначив Селик.

Також він додав, що подібні проблеми зараз спостерігаються на десятках бетонних мостів-шляхопроводів Києва, які будувалися у 1960-80-х роках і погано експлуатувалися у 1990-2000-х. В останні роки мерія взялася їх ремонтувати, але масштаб проблеми колосальний.

“Вірогідно, в найближчі роки доведеться зупинити все нове будівництво і направити значну кількість міських коштів на ремонти та реконструкцію існуючої інфраструктури та житла”, – підсумовує урбаніст.

Нагадаємо, вчора на вулиці Половецькій рухнув величезний балкон багатоповерхівки (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися