Гурт “Бойки” уже почав перші репетиції. Обіцяють на Миколая заспівати найкращу колядку. Кажуть, за обрядовістю, колядувати поки не годиться. Однак вивчити гарну коляду – саме час.
@vitaliy_gurt_boyky #гуртбойки #гуртбойки2023 #музичнийгурт #коляда #колядки ♬ оригінальний звук – Vitaliy gurt Boyky
Першу різдвяну колядку співають вдома – родиною. Зазвичай це така, яку знають від пращурів. Такий спів є одночасно переданням віри дітям та молитвою про щастя в родині. Після сімейної коляди ідуть до церкви, де лунає спів колядок, що триває до Богоявлення. Відтепер православна церква святкувати Богоявлення 14 січня.
На заході України перейняли традицію від країн-сусідів Європи та співають колядки до кінця січня. Увесь цей час вітають також по-різдвяному: “Христос Народився!” – “Славімо Його!”. Разом з колядою – відвідують родичів та друзів та влаштовують вуличні вертепи.
Традицію колядування доповнює щедрування – перед Новим роком на Меланки. Раніше Щедрий вечір був 13 січня, тепер – 31 грудня. Так само, раніше в цьому році підуть православні посівальники – не 14 січня, а 1 січня, на Василя.
Буде дуже добре, якщо з різдвяними дарунками та грішми будуть і наші бійі ЗСУ, які боронять край.
@paveldulodii2000 Колядка від Бійця ЗСУ 🇺🇦 #україна🇺🇦 #славаукраїні🇺🇦 #українапереможе🇺🇦 #колядка #святвечір ♬ оригінальний звук – Павло
Для тих, хто звик варити кутю та співати колядок 6 січня, буде нагода на Водохреща. Бо тепер свято припадає саме на цей день.
А щоб легше рахувати дні до Різдва вибирайте сучасну новинку свят в Україні – адвентовий календар.