Коли всі жителі Києва питимуть воду без хлору

15:16 13.06.2020

Планується, що вже через 2–2,5 роки «Київводоканал» зможе повністю відмовитись від використання хлору для знезараження питної води та перейти на більш сучасні та безпечні технології та реагенти.

Коли всі жителі Києва питимуть воду без хлору

Про це заявив генеральний директор «Київводоканалу» Дмитро Новицький під час прес-заходу на водопровідній насосній станції «Мінська», де було продемонстроване нове обладнання з виробництва гіпохлориту. 

Насосна станція «Мінська» – вже тринадцята з чотирнадцяти діючих артезіанських водопровідних насосних станцій, що переведені на нову технологію знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію.

Вода, яка надходитиме в мережу, буде мати стабільно високу якість і покращені органолептичні властивості, зокрема, не матиме запаху хлору”, – розповів Дмитро Новицький.

Разом з тим він зауважив, що запаху хлору у воді не варто боятися. Поки ще 90% киян споживають воду, що знезаражується саме за допомогою хлору, тож такий запах є гарантією того, що вода знезаражена і безпечна для вживання.

Гіпохлорит для знезараження води виробляється зі звичайної солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит та водень. Система спроектована таким чином, щоб мінімізувати участь людини у небезпечних процесах зі шкідливими речовинами. Нове обладнання гарантує точність дозування, оптимальне використання електроенергії та реагентів, високу якість води та безпеку для персоналу станції.

Невдовзі і Дніпровська станція відмовиться від використання рідкого хлору і перейде на більш сучасний і безпечний реагент – діоксид хлору.

Обладнання вже змонтоване, але у зв’язку з коронавірусом, на жаль, роботи із запуску були призупинені. Очікуємо приїзду закордонних фахівців наприкінці червня, а тоді зможемо розпочати пусконалагоджувальні роботи і протягом місяця ми запустимо це обладнання”, – зазначив Новицький.

Після цього «Київводоканал» перейде до модернізації Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води місту, та підбору оптимальної технології знезараження деснянської води. На нову технологію на Деснянській станції планують перейти протягом двох років.

Читайте також: Не дозволимо підвищувати тарифи на воду – Кличко

Нагадаємо, минулого року Київ оголосив про наміри відмовитись від хлорування води.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...