Коли це все закінчиться. Ляшко назвав термін адаптивного карантину (ВІДЕО)

Автор: Тетяна Сененко
15:56 18.04

Адаптивний карантин, який діє в Україні до кінця квітня, планують продовжити іще як мінімум на два місяці. Зараз готують відповідну постанову Уряду.

Коли це все закінчиться. Ляшко назвав термін адаптивного карантину (ВІДЕО)

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у інтерв’ю медичний експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

«Ми ніколи не використовували у юридичних документах поняття «локдаун», у нас чітко прописано – адаптивний карантин. Є обмеження, які діють у різних рівнях епідемічної небезпеки. Сьогодні їх чотири. Зелений – це той, до якого ми йдем, коли ми зупинимо всі карантинні обмеження, там прописано індикатор. Вся країна перебуває в базовому жовтому рівні. І є червоний рівень епідемічної небезпеки, він застосовується тоді, коли область підходить до колапсу медичної системи. І якщо зростання захворюваності триватиме, то не буде куди госпіталізовувати хворих, як із ковідом, так і з іншою патологією. Тому застосовуються більш жорсткі карантинні обмеження. І помаранч між жовтим і червоним – це просто сигнальний такий світлофор. Якщо один із показників вискакує із жовтого рівня, він засвічується, для того, щоб на місцях бачили, що є потенційно небезпека найближчим часом перейти в червоний рівень, тому і бізнес, і люди повинні думати і дотримуватися карантину», – сказав Віктор Ляшко. 

 

Нагадаємо, в Україні за минулу добу зареєстрували 10 282 випадки зараження коронавірусом. Зафіксовано 250 летальних випадків від коронавірусу, госпіталізували 4 274 особи, одужали – 6523 пацієнти.

Щеплення вакциною Pfizer/BioNTech розпочалося сьогодні 18 квітня, а вакцинуватимуть в першу чергу літніх людей. За кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії у 117 тис. доз.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...