Колони музею історії України обмотали маджентовою стрічкою – причина

Автор: Марія Супрун
09:31 09.03.2021

До 14 березня фасадні колони Національного музею історії України будуть обмотані маджентовою стрічкою з іменами українських діячок культури і мистецтва – як історичних постатей, так і сучасниць. Таким чином музей підтримує мистецький марафон HeForSheArtsWeek – міжнародну ініціативу, до якої Україна долучається вчетверте.

Колони музею історії України обмотали маджентовою стрічкою – причина
Світлодіодне освітлення

Як йдеться на сайті Музею, рух HeForShe («Він для неї») започаткований структурою ООН Жінки, яка координує роботу щодо питань гендерної рівності. HeForShe – це глобальний рух солідарності на підтримку гендерної рівності, в якому головними агентами змін стають чоловіки та хлопчики. Рух запустили генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і посол доброї волі ООН Емма Вотсон у 2014 році. В Україні рух HeForShe діє за фінансової підтримки Швеції.

Мистецький марафон HeForSheArtsWeek об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші культурні інституції навколо тем гендерної рівності та прав людини. Його події відбуваються у багатьох містах світу: Лондоні, Мадриді, Стокгольмі, Амстердамі, Мехіко та інших. HeForSheArtsWeek 2021 триватиме до 14 березня, його гасло – «Палаю-надихаю!».

Цього року програма HeForSheArtsWeek частково переходить в онлайн, і охоплює понад 20 подій. Заплановано дискусії, онлайн-кінопокази, виставки. Колони Національного музею історії України протягом усього марафону будуть обмотані 300 метрами атласної стрічки з іменами 150 мисткинь і діячок культури, від Alyona Alyona до Тетяни Яблонської. Стрічки на фасаді не завдадуть шкоди будівлі.

Усі бажаючі можуть взяти участь у конкурсі від організаторів HeForSheArtsWeek. Потрібно зробити фото 3D-інсталяції на пам’ятнику княгині Ользі або стрічки на музеї, і опублікувати пост чи сторіз в інстаграмі з використанням хештегів #палаю_надихаю та #inner_fire_to_inspire. У сторіз потрібно позначити сторінку @heforshe_ukraine в інстаграмі. Конкурс триватиме до 14 березня. П’ять осіб, чиї пости наберуть найбільшу кількість вподобань, отримають набір мерчу HeForShe.

До речі, в музеї триває виставка «Скіфський звіриний стиль. Труднощі перекладу», присвячена видатній археологині Варварі Іллінській. Її дослідження скіфських старожитностей актуальні досі. 

Нагадаємо, 8 березня, у центрі пройшов Марш жінок, покликаний привернути увагу до проблем рівності прав жінок і чоловіків та домашнього насильства (ФОТО). 

Великий Київ у Google News

підписатися