“Купуєш жінку – гвалтівник”. Як пройшов марш жінок у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Марія Супрун
16:06 08.03

Сьогодні, 8 березня, у центрі пройшов Марш жінок, покликаний привернути увагу до проблем рівності прав жінок і чоловіків та домашнього насильства. 

“Купуєш жінку – гвалтівник”. Як пройшов марш жінок у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, під час ходи жінки тримали плакати з українськими історичними діячками, зокрема Лесею Українкою, Соломією Крушельницькою і княгинею Ольгою, які, за словами учасниць акції, підтримували ідеї фемінізму.

Крім того, інші учасниці мали плакати з написами: “Нікому не повинна”, “Мое тело, мое дело”, “За шведську модель. Купуєш жінку – гвалтівник”, “Горе не от ума. Горе от стереотипов”, “Нет абьюзу, сексизму, эйджизму”, “Я тобі не дорогенька”.

Організатори акції вимагали Ратифікація Стамбульської конвенції, створення безпечних умов праці для жінок, які зайняті у сферах із високим ризиком зараження Covid-19, відкриття державних шелтерів у різних регіонах України для жінок, які зазнають домашнього насилля, справедливого розслідування випадків насилля з боку ультраправих організацій.

Під час ходи вони скандували також гасла: «Свобода, рівність, жіноча солідарність!», «Жінка — це людина, а не матка і вагіна!», «Права жінок — права людини!». Маршрут акції до її проведення тримався у таємниці. Колона пройшла Хрещатиком, спустилася на Поштову пошту по Володимирському узвозу, їх охороняла поліція.

Водночас, організація “Традиція і Порядок” вирішила, що жінки не мають права на такі Марші та запланували свою акцію під назвою “Операція з порятунку феміністок”: насправді патріархат любить вас!”. Згодом вони закидали учасниць Маршу рятувальними кругами і тюльпанами.

Нагадаємо, сьогодні українці відзначають міжнародний жіночий день. 8 березня на Контрактовій площі відбудеться велике жіноче ралі. Любителі менш екстремального відпочинку в цей день можуть відвідати виставку фіалок.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...