Кодекс депутата та міські програми: що прийняли на засіданні Київради

Автор: Тарас Шевченко
09:15 17.12.2021

У четвер, 16 грудня відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було багато важливих питань, які вже зовсім скоро змінюватимуть життя міста.

Кодекс депутата та міські програми: що прийняли на засіданні Київради

На самому початку засідання представники національної скаутської організації «Пласт» принесли до Київради Вифлеємський вогонь та вручили його меру столиці Віталію Кличку.

Представниця «Пласту» розповіла, що традиція дарування цього вогню з’явилася ще 35 років тому в Австрії. Її придумали місцеві скаути, щоб нагадати суспільству істинну суть Різдва – час, коли необхідно подумати про тих, хто потребує нашої допомоги, особливо про тих, хто не святкуватиме Різдво разом зі своєю родиною через хворобу, життєві обставини або захищаючи нашу країну на фронті.

«Вогонь миру – це символ злагоди, спокою, любові до людей та світу. Символ порозуміння в суспільстві. І ми сподіваємось, що цей вогник, який ми сьогодні принесли, допоможе вам віднайти мир в серці, мир у залі. І допоможе разом діяти на благо нашої громади та на благо України», – сказала дівчинка.

Після цього депутати активно взялися за прийняття важливих питань.

Найголовніше з них – це прийняття рішення щодо ратифікації кредитної угоди вартістю до 150 млн євро для купівлі нового громадського транспорту. Минулого разу депутати дали згоду на заключення угоди, а вже зараз – дозволили запустити процес придбання.

На ці гроші у місті з’являться 10 нових поїздів метро (50 вагонів) та 137 тролейбусів.

Наступне важливе рішення – затвердження Кодексу етики депутата та депутатки Київської міської ради.

За словами депутата, голови постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Леоніда Ємця, актуальний Кодекс етики депутата та депутатки Київради обов’язково повинен включати аспекти паритетного представництва жінок і чоловіків у процесах прийняття рішень, протидії упередженням, дискримінації та іншим проявам нерівності, а також врегулювання власних процедур та стандартів поведінки органом місцевого самоврядування.

«Сьогодення вимагає прийняття актуальних рішень відповідно до ситуації, яка наразі складається у світовій спільноті. Так, боротьба з проявами упереджень та дискримінації за різними ознаками неодмінно повинна знайти відображення у Кодексі депутатської етики. Оскільки Київрада завжди виступає проти будь-яких проявів нерівності, підтримує відмову від практики використання мови й образів, які базуються на уявленнях про вищість або неповноцінність будь-якої статі, гендерних стереотипах у діяльності депутатів, необхідно затвердити новий Кодекс етики депутата та депутатки відповідно до стандартів рівності», – зазначив Ємець.

Депутат додав, що прийняття та реалізація такого проєкту рішення сприятиме підвищенню етичних стандартів роботи Київради, вдосконаленню процедури врегулювання ситуацій етичного характеру, зокрема під час пленарних засідань та підвищенню якості ухвалених рішень.

Ще депутати затвердили Комплексну міську цільову програму «Столична культура 2022-2024 роки».

За словами директорки Департаменту культури КМДА Яни Барінової,  одним із головних завдань програми є становлення Києва, як культурної європейської столиці.

«У місті мають відбуватися різноманітні, привабливі та неповторні події культури, які базуватимуться на доступності, інклюзивності та креативному підході. Київ є культурним осередком для туристів та місцевих жителів, тому особливого значення у новій програмі набуває залучення територіальної громади», – зазначила Барінова.

Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 5,4 млрд грн.

Також депутати Київради затвердили міську цільову програму «Молодь та спорт столиці» на 2022-2024 роки.

Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 3,6 млрд грн, із них 3, 4 млрд грн – виділено з міського бюджету.

Програма містить три підпрограми, присвячені підтримці молоді, розвиткові спорту, оздоровлення та відпочинку дітей:

  • на підпрограму «Міська цільова програма підтримки молоді» виділяється 263 млн грн,
  • на Міську цільову програму «Київ спортивний» – 2,7 млрд грн,
  • на Міську цільову програму оздоровлення та відпочинку дітей – 640 млн грн.

Розвиток молоді – важливе питання, про що депутати розуміють. Тому вони затвердили створення молодіжної ради при КМДА, а також – стажування студентів при цьому ж органі влади.

«Створення консультативно-дорадчого органу при Київській міській раді дозволить реалізувати інституалізований інструмент впливу та забезпечить реалізацію ініціатив молодих киян.Також дуже важливо надати можливість розвивати практичні навички та отримати досвід співпраці з місцевою владою. Ми маємо розвивати молодіжну політику на місцевому рівні, впроваджувати цільові програми та розширювати можливості нового покоління», – наголосив секретар Київради Володимир Бондаренко.

Без скандалів знову не обійшлося. Депутати від «ЄС» звинуватили чинну державну владу у спричиненні політичного тиску та тотальному стеженні за депутатами.

Керівник фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Володимир Прокопів на сесії Київради повідомив, що «останнім часом «Європейська солідарність» фіксує тотальне стеження за членами фракції.

Так, на початку цього року депутат від ЄС Віктор Кононенко зафіксував візуальне спостереження, яке він розцінив як підготовку замаху на своє життя. Минулого тижня стеження за собою зафіксував ще один депутат від «Європейської солідарності», заступник голови Київської міської державної адміністрації Костянтин Усов.

За словами Прокопіва, дві особи, які прийшли до будинку, де мешкає Костянтин Усов разом з дружиною і двома дітьми, намагалися визначити точну адресу депутата. Один з них продемонстрував посвідчення співробітника Відділу по боротьбі з екстремістськими та радикальними організованими злочинними угрупованнями Департаменту стратегічних розслідувань на ім’я Ярослава Цяпко.

«Через добу під будинком Костянтина Усова відбувся мітинг тітушок із так званої «маршруточної мафії» з гучномовцями, музикою, фаєрами та наклепницькими плакатами. «Європейська Солідарність» вважає подібні речі, де поліція виконує роль не тільки виконавців, але й безпосередніх організаторів та навідників акцій проти депутатів Київської міської ради, виключним політичним тиском», – наголосив заступник голови КМДА.

Володимир Прокопів додав, що на підтвердження цих слів у наявності депутатів є відео та фото людей, які здійснюють незаконні дії стосовно депутатів фракції.

Київрада викликає на наступне пленарне засідання керівника Управління стратегічних розслідувань ДСР міста Києва Костянтина Кругляка та керівника Національної поліції Києва Івана Виговського, аби ті пояснили, на підставі чого представники правоохоронних органів здійснюють незаконне спостереження за депутатами опозиційної партії «Європейська солідарність».

В результаті, Київрада викликає на наступне пленарне засідання керівника Управління стратегічних розслідувань ДСР міста Києва Костянтина Кругляка та керівника Національної поліції Києва Івана Виговського, аби ті пояснили, на підставі чого представники правохоронних органів здійснюють незаконне спостереження за депутатами опозиційної партії «Європейська солідарність».

Наступної сесії депутати намагатимуться прийняти бюджет-2022, а також програму соціально-економічного розвитку міста. Також цікавість становить запрошення силовиків для звіту щодо переслідувань опозиціонерів.

Великий Київ у Google News

підписатися