Коцюбинське відзначає 80-річний ювілей

Автор: Марія Супрун
18:40 11.02

Сьогодні виповнюється 80 років із дня утворення селища Коцюбинського на Київщині.

Коцюбинське відзначає 80-річний ювілей

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook селищний голова Сергій Даніш.

«Коцюбинське відзначає свій символічний День народження. Саме цього дня, рівно 80 років тому – 11 лютого 1941 року – хутір Берковець став селищем міського типу та був перейменований у селище імені Коцюбинського. Згодом – Коцюбинське», – зазначається в повідомленні.

Також Даніш додав, що цього року Коцюбинське почало відлік своєї нової історії – як спроможна Коцюбинська об’єднана громада. 

Селище Коцюбинське, як населений пункт виникло в 1900 році. Тоді воно називалося хутір Берковець. На хуторі був один двір, де проживало дві сім’ї лісових сторожів. Вони мали дві десятини (1,1 га) землі. Хутір належав Києво-Подільському управлінню державного майна. Одна з легенд про походження назви хутора розповідає, що назва «Берковець» походить від слова «бірка» — дерев’яна посудина, в якій зберігали мед диких бджіл. Інший переказ вказує на те, що стара назва поселення походить від прізвища першого поселенця.

11 лютого 1941 року населений пункт Берковець отримав статус селища міського типу та нову назву — селище імені Коцюбинського.У січні 1965 року смт ім. Коцюбинського перейменовано в селище Коцюбинське.

3 березня 2018 року у селищі Коцюбинське відбулися громадські слухання, на яких більшість присутніх проголосували за приєднання селища до Києва. Результати направлені селищною головою до Київради та до парламенту.

Читайте також: Коцюбинське повинне стати частиною Києва – Кличко

Великий Київ у Google News

підписатися