- Як дослідив рух «Чесно», під час голосування 61% селища підтвердив – хочуть жити у населеному пункті, що входить до меж столиці. Проте в ході децентралізації громада функціонує окремо.
Чому мешканці Коцюбинського Бучанського району Київщини хочуть бути офіційно жителями Києва, кореспонденту «Великого Києва» розповідала Ілона Буц-Мироненко.
Вона має квартиру в одній із нових багатоповерхівок. Річ у тім, що більшість жителів селища їздять на роботу до Києва, віддають дітей в школи та садочки та їздять на закупи до столиці. Аби виїхати з Коцюбинського мусять стояти у багатогодинних заторах. Після приєднання сподіваються, що з бюджету Києва отримають кошти на громадський транспорт та розширення шляхів.
Друга причина, про яку заявляли і мешканці, і громадські активісти – забудова зеленої зони, рішення про яку приймають в засіданнях селищної ради. Побутує думка, що провести забудову через Київраду буде складніше.
Окреме селище чи все ж історична частина столиці – досліджує “Чесно”. Відповідно до оприлюднених документів, межі Коцюбинського огортають значно меншу площу, ніж вдалося обітнути в ході децентралізації.
У документі датованому 1984 роком площа селища Коцюбинського складала 87 га., а не 190 га, як вказано в сучасних відомостях про громаду.
Найбільш спірна – територія Святошинського лісопарку, більша частина якого розташована у Святошинському районі Києва. Ось карта, яку “ВК” побачив на сайті громади:
«Боротьба за ласий шматок столичної землі триває не перший рік: депутати Коцюбинської селищної ради ще у 2008 році роздерибанили Біличанський ліс, що у Святошинському районі Києва. Зараз ці землі є територією нацпарку “Голосіївський” і мають найвищий природоохоронний статус. Тобто тоді місцеві “князьки” по суті самовільно розширили межі селища у десятки разів за рахунок кількох тисяч гектарів київського лісу», – розповідає “Чесно”.
Ще одна ділянка, яку нинішня влада Коцюбинського видає за свою – територія, на якій розташована промзона колишнього Білицького деревообробного комбінату.
Не важко здогадатися, що цей об’єкт є привабливим для бізнесу. Однак, є документи, що підтверджують належність цієї території до Києва – столиця надавала комбінату територію для користування разом з земельною ділянкою, де розташований садочок та житлова забудова. Документ датований 1998 роком.
Нагадаємо, міський голова столиці Віталій Кличко переконаний, що усе селище Коцюбинське має стати частиною Києва, бо його мешканці користуються соціальною та комунальною інфраструктурою столиці.