КМДА має розглянути питання цінності історичної Садиби Зеленських, яка заважає будівництву ЖК

Автор: Любава Лисичкіна
19:25 23.04

Деревʼяна обкладена цеглою будівля 1890 р. нині заважає спорудженню ЖК «Тургеневъ».

КМДА має розглянути питання цінності історичної Садиби Зеленських, яка заважає будівництву ЖК
Світлодіодне освітлення
Про це повідомив активіст Дмитро Перов у соцмережі.
 
За його словами, у четвер, 25 квітня, Консультативна рада Департаменту культспадщини КМДА розгляне питання цінності історичної садиби, що на вул. Кониського, 22.
 
Активіст нагадав, що за фактом умисного пошкодження та руйнування памяток Київська міська прокуратура на забудовника відкрито кримінальне провадження, а на саму будівлю – накладено арешт. У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок 1890 року – останню дерев’яну садибу на вулиці Тургенєвскій, 22 (відома також як Садиба Маліна або Садиба Зеленських).
 
Аби уникнути відповідальності та продовжити будівництво забудовник хоче довести нецінність даного обʼєкту для історії та культури України. Тож відповідне обгрунтування щодо цього подано до Департаменту ще минулого тижня.
 
Аби протидіяти цьому, можна підписати петицію проти будівництва ЖК та за збереження памʼятки. 
 
Довідково. Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.
 
Нагадаємо, що на місці останньої дерев’яної садиби вулиці планують спорудити 9-12 поверховий ЖК «Тургеневъ». Перша ж інформацыя про те, що у  Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року.
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися