Раніше кияни не підтримали таке перейменування.
Відповідний проєкт Кличка зареєстрований на сайті Київради.
У проєкті рішення, мер столиці пояснив, що його метою є “деколонізація топоніміки в місті Києві шляхом перейменування приведення назви проспекту Повітрофлотського у Солом’янському та Шевченківському районах міста Києва до норм українського правопису”.
Читайте також: Чому Повітрофлотський проспект потрібно перейменувати – документ
Нагадаємо, за офіційним висновком Експертної топонімічної комісії Києва та Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягали, адже сучасна назва проспекту з 1963 року, і не містить ознак пов’язаних з комуністичним режимом. Однак вулиця та проспект потрапили у список на дерусифікацію.
Тоді у додатку “Київ Цифровий” 38% киян підтримали рішення Експертної комісії КМДА та вирішили залишати назву Повітрофлотський проспект у столиці – вона асоціюється виключно з історією розвитку повітроплавання. 30% віддали голоси за перейменування на честь “Європейського Союзу”.
Депутати Київради від “Європейської Солідарності” виступали за зміну назви, пояснюючи, що Повітрофлотський проспект у Києві отримав свою назву “в ознаменование развития и укрепления Красного Воздушного Флота” та пропонували змінити назву – проспект “Європейського Cоюзу”.
Як повідомляв “ВК”, 15 червня столичні депутати не підтримали проєкт рішення про перейменування проспекту Повітрофлотський на проспект Повітрянофлотський.