Кількість фальшивих 500 грн стрімко зростає. Лайфхак як відрізнити справжню банкноту від підробки

Автор: Любава Лисичкіна
23:15 16.03

Зростає кількість випадків підробки купюр номіналом 500 гривень. Експерти дали кілька порад, як фальшивки можна відрізнити на дотик і за кольором.

Кількість фальшивих 500 грн стрімко зростає. Лайфхак як відрізнити справжню банкноту від підробки

Про це представники НБУ розповіли в ефірі одного з телеканалів. 

Старший спеціаліст департаменту грошового обігу Національного банку України Віталій Ковтюк та віце-президент НБУ Ігор Львов пропонують перевіряти купюри таким чином:

  • підробка більш щільна на дотик, оскільки склеєна з двох аркушів паперу;
  • справжні гроші  друкуються на спеціальному папері, якщо його зім’яти та розправити, він розгладжується, а от якщо фальшиві –  помнуться;
  • на підробці зображення світліше, не таке чітке, як у справжньої;
  • у справжньої банкноти помітна оптична зміна ромба (графічний елемент на 500-гривневій банкноті), який змінює колір від червоного до зеленого, а от  у підробки такий ефект не спостерігається.
  •  обов’язково подивитися на сонце, на світло, в супермаркеті – на лампу: там мають бути  водяні знаки ( портрет, лінія, яку ми бачимо, причому на світлі вони повинні переливатися,   цифровий номінал).

І останнє – це своєрідний лайфхак для киян. 

“Комірець на портреті, він повинен бути шорстким. Якщо він не шорсткий, потрібно повернути купюру і попросити обміняти”, – розкрив секрети перевірки купюри Ігор Львов.

До слова, на Київщині “взяли за жабри” директора приватної фірми, що незаконно добувала пісок. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...