Кількість фальшивих 500 грн стрімко зростає. Лайфхак як відрізнити справжню банкноту від підробки

Зростає кількість випадків підробки купюр номіналом 500 гривень. Експерти дали кілька порад, як фальшивки можна відрізнити на дотик і за кольором.

Про це представники НБУ розповіли в ефірі одного з телеканалів. 

Старший спеціаліст департаменту грошового обігу Національного банку України Віталій Ковтюк та віце-президент НБУ Ігор Львов пропонують перевіряти купюри таким чином:

  • підробка більш щільна на дотик, оскільки склеєна з двох аркушів паперу;
  • справжні гроші  друкуються на спеціальному папері, якщо його зім’яти та розправити, він розгладжується, а от якщо фальшиві –  помнуться;
  • на підробці зображення світліше, не таке чітке, як у справжньої;
  • у справжньої банкноти помітна оптична зміна ромба (графічний елемент на 500-гривневій банкноті), який змінює колір від червоного до зеленого, а от  у підробки такий ефект не спостерігається.
  •  обов’язково подивитися на сонце, на світло, в супермаркеті – на лампу: там мають бути  водяні знаки ( портрет, лінія, яку ми бачимо, причому на світлі вони повинні переливатися,   цифровий номінал).

І останнє – це своєрідний лайфхак для киян. 

“Комірець на портреті, він повинен бути шорстким. Якщо він не шорсткий, потрібно повернути купюру і попросити обміняти”, – розкрив секрети перевірки купюри Ігор Львов.

До слова, на Київщині “взяли за жабри” директора приватної фірми, що незаконно добувала пісок.