КіберПес попереджає: трапляються шахраї, що просять підписати петицію про присвоєння Героя України, хоч насправді крадуть гроші

Автор: Оксана Тупальська
20:15 18.06

Нажаль, під час війни коли ворог знищує домівки та гинуть люди, а воїни віддають своє життя та здоров’я аби боронити край від росіян, нетактовні люди використовують найбільш чутливу тему для власної наживи. Ось і з’явилися шахраї, які звертаються з листами-проханнями підписати петицію про присвоєння звання Героя України, а потім викрадають особисті дані та гроші.

КіберПес попереджає: трапляються шахраї, що просять підписати петицію про присвоєння Героя України, хоч насправді крадуть гроші
Світлодіодне освітлення

Поради КіберПес та КіберКіт розробили Нацбанк та Держспецзв’язку. 

Прохання аферистів виглядають переконливо, оскільки шахраї створюють правдоподібний текст петиції, візуальне оформлення, зазначають прізвище, ім’я, по батькові військового та можуть вказувати справжній номер петиції тощо.

Так злодії намагаються дізнатися логін та пароль до сторінок у соціальних мережах, щоб надалі отримати до них доступ. Адже, коли людина переходить за шахрайським посиланням, щоб підписати петицію, шахрайський сервіс просить ввести дані для входу на сторінку в соцмережах нібито для авторизації.

Як уникнути шахрайства?

Не переходьте за посиланнями від незнайомців, навіть з такими важливими проханнями, як підписання петиції. Посилання на петицію має виглядати ось так: https://petition.president.gov.ua/petition/ (+ номер петиції), всі інші посилання є шахрайськими, на які не варто переходити.

Якщо отримали подібне прохання від знайомої людини в соцмережах, допомагайте, але будьте обачними. Не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та писати від їхнього імені.

Щоб підписати петицію, знайдіть її на офіційному сайті Президента України: https://petition.president.gov.ua/ за її номером.

Також в пошуку (в Google) можна ввести прізвище, ім’я та по батькові Героя та звідти перейти на офіційний сайт.

Щоб підписати петицію, необхідно дійсно авторизуватися, але в жодному разі не через соцмережі. Щоб підписати справжню петицію, необхідно підтвердити свою особу, використовуючи електронний підпис чи BankID.

Щоб захистити власні сторінки в соцмережах:

▪ установіть багатофакторну автентифікацію. Ця функціє є в налаштуваннях вашого акаунту та може мати назву двоетапна перевірка – це, коли для входу до акаунту, крім логіна та пароля, потрібно ввести код
підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток;
▪ не вводьте свої логіни та паролі від акаунтів на незнайомих та підозрілихсайтах;
▪ створюйте складні та унікальні паролі для кожного акаунту.

Раніше “ВК” розповідав, як не залишитися без грошей, натрапивши на фейкові опитування та голосування.  А також  як не потрапити до шахраїв під час перегляду новин в інтернеті разом з КіберКотом від Нацбанку та Держспецзв’язку.

Великий Київ у Google News

підписатися