КіберПес навчає: як не віддати гроші через шахрайську схему “Фейкові опитування та голосування”

Автор: Оксана Тупальська
15:33 15.06

Шахраї проводять фейкові опитування та голосування, за які нібито можна отримати винагороду, наприклад у сумі 500 гривень. Тема таких опитувань та голосувань може бути різна, наприклад, віддати свій голос на сайті, де проходить голосування за певний бренд косметики. Для переконливості шахраї вказують відомий бренд. Про це розповідає КіберПес від НБУ та Держспецзв’язку.

КіберПес навчає: як не віддати гроші через шахрайську схему “Фейкові опитування та голосування”

Щоб пройти голосування, потрібно виконати дії згідно з інструкцією, де однією з обов’язкових умов є необхідність пройти авторизацію та вести логін і пароль до власної сторінки в соцмережах. Коли людина
вводить ці дані, вони стають автоматично відомі шахраям, які отримують доступ до сторінки.

Отримавши доступ до сторінки, шахраї можуть:

▪ поширювати подібні пропозиції в соцмережах від імені власника акаунта, щоб отримати доступ до сторінок підписників власника сторінки;
▪ просити в борг та грошову допомогу в підписників сторінки.

Трапляються випадки, коли шахраї використовують опубліковані на сторінці власника фото близьких та рідних та пишуть, що хтось із близьких потрапив у ДТП і терміново потрібні гроші. Для переконливості шахраї можуть додавати скріни медичних висновків лікарів та різні медичні довідки з печатками, які можуть виглядати досить правдоподібно.

Як вберегтися від шахраїв?
▪ Не довіряйте пропозиціям відповідно до яких можна в кілька кліків отримати гроші. Легкі гроші, як правило, пропонують шахраї.
▪ Перевіряйте інформацію на офіційних сайтах, якщо йдеться про відомий бренд.
▪ Не переходьте за посиланнями від незнайомців та будьте уважними до посилань, які вам надсилають друзі. Пам’ятайте, шахраї могли зламати сторінку вашого друга.

Раніше “ВК” розповідав як не потрапити до шахраїв під час перегляду новин в інтернеті разом з КіберКотом від Нацбанку та Держспецзв’язку.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин