Карантин, день 88. Регіони повертають обмеження – Києву приготуватися?

09:33 07.06.2020

За останній тиждень у Києві та деяких областях зросла кількість хворих на COVID-19. Два регіони – Волинська та Донецька області – навіть відмовились від раніше запроваджених послаблень карантину. Зокрема, закрили дитячі садочки, готелі, заборонили проведення спортивних та релігійних заходів. В Донецькій області призупинено міжміське автобусне сполучення. 

Карантин, день 88. Регіони повертають обмеження – Києву приготуватися?
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє МОЗ, у Ковельському та Володимир-Волинському районах Волинської області зберігається складна епідемситуація, тому там продовжується жорсткий карантин без жодних послаблень. 
Також в цих районах заборонені зупинки міжміського та міжобласного транспорту, який курсує транзитом, закриті залізничні вокзали для посадки та висадки пасажирів.

Ми бачимо, що запроваджений адаптивний карантин працює. В областях, у яких складна епідемічна ситуація, не послаблювалися карантинні заходи. А ті, в кого є невідповідність критеріям, приймають рішення про посилення. Це демонструє відповідальність місцевих органів влади”, – наголосив заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

Крім того, Київ та Житомирська область прийняли рішення не послаблювати карантин з 5 та 10 червня, призупинивши відкриття закладів харчування, а також хостелів, санаторів, будинків відпочинку. 

Крім того, у Чернівецькій, Рівненській та Львівській областях не було запроваджено жодних послаблень карантинних заходів.

 Станом на 6.06.2020 маємо такі показники для послаблення протиепідемічних заходів 

 
 
У столиці один із показників – інцидентність (кількість нових хворих за останніх 7 днів на 100 тисяч населення, норма – 12), за тиждень виріс з 14,05 до 15,87. І це не дивно, адже за останні дні кількість хворих за добу сягала більше 80. Наприклад, учора в Києві зафіксували новий антирекорд захворюваності – коронавірус підтвердили у 83 людей.
 
Показник інцидентності у Києва навіть більших, ніж у Волинській і Донецькій областях, які скасували карантинні пом’якшення. То що – нам приготуватися?
 
Є надія на те, що такі високі показники інцидентності столиця має лише через те, що входить до регіонів, що найбільше тестують на COVID-19.

Поки що нам залишається спостерігати за ситуацією, не наражатись на небезпеку і прислухатись сьогодні до влади – молитись на Трійцю вдома.

Великий Київ у Google News

підписатися