Карантин, день 675. В МОЗ назвали ризики смертності серед невакцинованих українців

Автор: Марія Супрун
07:24 17.01

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підкреслив, що ризик смертності серед невакцинованого населення в країні більший, ніж у повністю вакцинованого, у 10 разів.

Карантин, день 675. В МОЗ назвали ризики смертності серед невакцинованих українців

Про це Ляшко написав на своїй сторінці у Facebook.

Напевно, нові мутації вірусу SARS-CoV-2 потребуватимуть більш дієвих засобів стримування та запобігання зростанню захворюваності, зокрема і ще більшого охоплення населення вакцинацією у 2022 році“, – зазначив міністр.

За його словами, сезонність більше не є основним фактором початку спалахів захворювання на COVID-19 у світі.

Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого, у 10 разів. За четвертий квартал 2021 року майже 95% осіб, що померли, були не вакциновані“, – наголосив міністр.

Зазначається, що станом на кінець грудня 2021 року, частка вакцинованих пацієнтів серед госпіталізованих становила 11,7%. Таким чином 88,3% осіб, що були госпіталізовані, не проходили курс щеплення.

Ризик госпіталізації серед невакцинованого населення більший у 4,3 рази, ніж у повністю вакцинованого. Наразі найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60+ років“, – повідомив Ляшко.

Він підкреслив, що саме для цієї вікової групи коронавірус найбільш небезпечний через супутні захворювання.

Нагадаємо, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих від 18 років.

Великий Київ у Google News

підписатися