Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю “Суспільному”.
“Бустерна доза допомагає поновити як захисний титр антитіл, так і забезпечити більш ефективний захист. Зараз вона рекомендована для введення медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу після шести місяців завершення базового курсу щеплення. Станом на сьогодні 3 600 людей вже отримали бустерну дозу вакцини. Отримання такої дози щеплення призводить до продовження терміну дії сертифікату на 270 днів“, – сказав він.
Кузін також пояснив, що існує також додаткова доза, але вона не подовжує терміну дії сертифікату про вакцинацію.
“Людина, яка має проблеми з імунітетом, або людина, в якої є ризик того, що базовий курс подвійної імунізації не призведе до формування повноцінного імунітету, можуть отримати додаткову дозу вакцини. Така доза називається “додаткова“, – пояснив головний санітарний лікар.
Чиновник наголосив, що додаткова доза не призводить до продовження терміну дії сертифікату про вакцинацію, оскільки людина фактично отримала три дози, але в неї рівень імунного захисту такий, як у звичайної здорової людини після двох доз щеплення.
Зазначимо, що 13 грудня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ про запровадження в Україні бустерної вакцинації.
Нагадаємо, вчені назвали вакцину, бустерна доза якої ефективна проти штаму “Омікрон”.