Про це свідчать результати дослідження, яке провели фахівці Університетського коледжу Лондона й Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
Дослідження, зокрема, показує, що штам Alpha, вперше виявлений у Великобританії, еволюціонував, “щоб виробляти більше білків антагоністів”, які зводять нанівець першу лінію захисту організму, відому як “вроджена імунна система”, пише “РБК-Україна”.
Суть відкриття
Кожна клітина в носі, горлі та легенях (дихальних шляхах) має мережу “датчиків”, які виявляють надходження вірусів. Коли це відбувається, клітини виробляють білковий інтерферон, який діє як “сигналізація про злом” та управляє противірусною відповіддю як на неімунних, так і на імунних клітинах (Т-клітинах і антитілах), щоб запобігти інфекції. Але білки-антагоністи можуть допомогти вірусу ухилитися від цих датчиків.
Ми хотіли знати, що зробило варіант Sars-CoV-2 Alpha особливим. Як він розвинувся з першого хвильового штаму, виявленого в китайському Ухані, та які особливості він мав, які дозволили йому поширитися по світу і стати першим небезпечним варіантом (коронавірусу, – прим. “ВК”)“, – сказала співавтор дослідження доктор Люсі Торн.
Нове відкриття вперше ідентифікує еволюцію підвищеної експресії білка антагоніста в SARS-CoV-2, які збільшують заразність.
Читайте також: Карантин, день 653. В МОЗ пояснили різницю між бустерною та додатковою дозами вакцини
Вчені зазначають, що проривні результати дають розуміння того, як розвивається SARS-CoV-2, і пропонують свіжий метод для виявлення нових варіантів з високим рівнем інфікування.
“Ми виявили, що варіант Sars-CoV-2 Alpha набагато краще, ніж віруси першої хвилі, адаптувався, щоб уникнути спрацьовування нашої захисної вродженої імунної відповіді. Ми виявили, що він робить це, “виготовляючи” більше вірусних білків, які можуть вивести з ладу вроджену імунну систему. Ці білки називаються N, Orf6 і Orf9b і відомі як антагоністи вродженого імунітету“, – додала Люсі Торн.
Нагадаємо, раніше в МОЗ України розповіли, коли та кого щепитимуть третьою дозою вакцини від COVID-19.