Так, відсьогодні у Києві відкриють:
- непродовольчі магазини (загальною площею до 300 кв. м крім розташованих у ТРЦ, якщо немає окремого входу з вулиці): із вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 кв.м площі;
- салони краси, косметологічні кабінети, перукарні та інші об’єкти побутового обслуговування населення у об’єктах площею не більше 300 кв. м (крім розташованих у ТРЦ, якщо немає окремого входу з вулиці). Звертаємо увагу, що закриті для відвідування: лазні, СПА-салони, кабінети масажу, тату салони тощо;
- літні та сезонні відкриті майданчики кав’ярень та ресторанів із дотриманням умов безпеки;
- парки та сквери: групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей (крім багатодітних родин – за цих умов кількість дітей не обмежується). При цьому, користуватися дитячими та спортивними майданчиками досі заборонено;
- невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші): із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10 кв. м та не більше 1 клієнта на 10 кв.м;
- адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори: з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі приміщення;
- автокінотеатри.
Нагадуємо, що решта протиепідемічних обмежень продовжує діяти. Зокрема, у громадських місцях необхідно дотримуватися правил безпеки та бути в масках. Все ще заборонено пересування групою більше ніж двох осіб, перебування у громадських місцях осіб до 14 років без супроводу батьків, перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, самовільно залишати місця обсервації та порушувати умови самоізоляції.
Читайте також:
- Як працюватимуть літні майданчики кафе у Києві
- Як працюватимуть салони краси у столиці (СПИСОК ВИМОГ)
В той же час, закритими залишаються:
- школи, дитячі садочки, заклади професійної (професійно-технічної) освіти, вищі навчальні заклади;
- театри, кінотеатри, музеї (крім музеїв просто неба), читальні зали бібліотек тощо;
- торгово-розважальні центри та розважальні зони;
- розважальні заклади (дискотеки, нічні клуби, комп’ютерні клуби, квест-кімнати, тощо);
- спортивні комплекси, басейни, фітнес-центри;
- заклади побутового обслуговування населення (лазні, СПА-салони, кабінети масажу, тату салони тощо);
- ринки (крім агропродовольчих), сільськогосподарські ярмарки.
- Залишається забороненою реалізація у торгових закладах, МАФах алкогольних, у тому числі слабоалкогольних, напоїв на розлив.
Продовжує діяти заборона на відвідування прибережних зон, проведення масових богослужінь, екскурсійних заходів. Залишають закритими дитячі та спортивні майданчики.
Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі за спецквитками. В той же час, з 12 травня будуть запущені 3 додаткових маршрути громадського транспорту.
Додамо, за словами Кличка, роботу ТРЦ відновлять, скоріш за все, тоді, коли знімуть обмеження на роботу наземного громадського транспорту.
А от авіакомпанії Czech Airlines, Wizz Air та Lufthansa заявили про рішення відновити рейси з України вже з кінця травня – початку червня. Коли відкриються повітряні ворота Києва читайте тут.
Нагадаємо, Україна продовжила карантин до 22 травня, проте вже стартував перший етап послаблення обмежень. Загалом план зняття обмежень, що опублікував прем’єр Денис Шмигаль, передбачає 5 етапів та залежить від перебігу епідемії в країні. Станов на вчорашній день в Україні 15 648 лабораторно підверджених випадків коронавірусу, з них летальних – 408. За добу було виявлено 412 нових випадків.