Карантин, день 600. Реанімації в лікарнях столиці вже майже заповнені

Автор: Марія Супрун
08:12 02.11.2021

За оцінками і прогнозами фахівців, локдаун у Києві може тривати щонайменше протягом місяця. А пік чергової хвилі захворюваності на коронавірус у столиці – ще попереду. Реанімації в лікарнях столиці вже майже заповнені.

Карантин, день 600. Реанімації в лікарнях столиці вже майже заповнені

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Реанімації в лікарнях столиці вже майже заповнені. Місця ще є, але ми підходимо до критичної межі. Сьогодні в Києві підготовлені понад 6 тисяч ліжок. І ми продовжуємо збільшувати їх кількість. Лікарні заповнені на 70 відсотків, ліжок з киснем заповнено майже 80%. Кисень у місті поки є. Але, тим не менш, є загроза: в разі збільшення кількості хворих, які потребують кисневої підтримки, я не виключаю, що можуть бути проблеми. Поки що ситуація складна, але стабільна і контрольована. Головне – аби не сталося інфекційного вибуху, коли кількість хворих перевищуватиме кількість ліжок в лікарнях. Це може призвести до колапсу медичної системи», – наголосив Кличко.

Також мер розповів, скільки триватиме локдаун у столиці.

«Все залежить від динаміки захворюваності, від заповненості ліжок у лікарнях. Але попередньо фахівці говорять, що дуже складний період може тривати щонайменше протягом місяця. Але, якщо через два-три тижні ми побачимо, що захворюваність піде на спад, якщо ми підійдемо до критеріїв «помаранчевої» зони, відповідно до цього комісія з надзвичайних ситуацій міста буде ухвалювати рішення про послаблення деяких обмежень. На сьогодні, на жаль, такої тенденції поки немає. І піку захворюваності, як зазначають фахівці, вірусологи, лікарі, ми ще не досягли. Тому ще раз звертаюсь до всіх: будьте обережними, дотримуйтесь ключових правил безпеки і вакцинуйтеся!» – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що сьогодні 99% госпіталізованих з важким перебігом хвороби у столичних медзакладах – невакциновані пацієнти.

Нагадаємо, у Києві з 1 листопада встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – що заборонено

Великий Київ у Google News

підписатися