Карантин, день 527. Коктейль з антитіл здатний долати COVID, рятувати людей з імунодефіцитом

Автор: Любава Лисичкіна
09:08 21.08.2021

Регуляторне агентство з лікарських засобів та медичних товарів Великобританії затвердило американський коктейль з антитіл як засіб лікування коронавірусу.

Карантин, день 527. Коктейль з антитіл здатний долати COVID, рятувати людей з імунодефіцитом

Про це повідомляє британське видання “The Guardian”.

Дослідники встановили, що препарат “Ronapreve”, відомий ще як Regen-Cov,  бореться з COVID за рахунок штучних антитіл, які дозволяють полегшити перебіг захворювання та приблизно на 70% зменшують ризик госпіталізації при застосуванні на ранніх стадіях коронавірусної хвороби. 

Такий ефект препарату є своєрідним порятунком для людей з імунодефіцитом,  які можуть погано реагувати на вакцини. До їх числа входять пацієнти із ВІЛ/СНІД,  із трансплантованими органами та ті, хто лікується від раку.

При всіх плюсах американського  препарату у Регуляторному агентстві з лікарських засобів та медичних товарів наголошують, що коктейль з антитіл все ж не замінює вакцинацію.

“Ronapreve” поєднує в собі два антитіла, які зв’язуються з різними місцями білка коронавірусу, запобігаючи поглинання клітинами та прискорюючи кліренс вірусу”, — пояснив механізм дії препарату професор медицини та епідеміології Оксфордського університету Мартін Лендрей.

Позитивно до масового застосування нового препарату поставився і професор фармацевтичної медицини Королівського коледжу в Лондоні Пенні Уорд, який зазначив, що використання “Ronapreve” дає більший шанс уникнути зараження COVID медичним персоналом, а значить врятувати більше життів.

Нагадаємо, у коронавірусу є особливий механізм “злому” клітини.

Великий Київ у Google News

підписатися