Карантин, день 526. У коронавірусу є особливий механізм “злому” клітини: деталі

Автор: Тетяна Сененко
08:09 20.08.2021

Вчені в США виявили новий механізм, який бере участь в зараженні SARS-CoV-2 людських клітин. Виявилося, що у S-білка по краях знаходяться глікани – молекули, які функціонують як “відмичка” для «воріт», що сприяють інфікуванню.

Карантин, день 526. У коронавірусу є особливий механізм “злому” клітини: деталі

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Chemistry.

Дослідники за допомогою суперкомп’ютерів змоделювали, як функціонує молекулярний механізм злому клітини. Глікан N343 перемикає рецептор-зв’язуючий домен (RBD) S-білка у відкрите положення. Якщо ж глікановий «лом» заблокувати в закритому положенні, то це запобіжить проникненню коронавірусу в клітину. Таким чином, «N343» є свого роду стрижнем, який переміщує RBD з положення «вниз» в положення «вгору», забезпечуючи доступ до рецептора ACE2 клітини-господаря.

Читайте також: Карантин, день 525. Що занадто, те не здорово: ВООЗ визнала, що бустерні вакцини не потрібні

Комп’ютерне моделювання спочатку проводилося на Comet в суперкомп’ютерному центрі в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, а потім на Longhorn в Техаському центрі передових обчислень в Остіні. Така обчислювальна потужність дозволила дослідникам проаналізувати функціонування RBD на атомарному рівні з більш ніж 300 точок зору.

Читайте також: Карантин, день 524. Яка вакцина найефективніша від штаму “Дельта”

До слова, вакцинація від коронавірусу стає ще доступнішою для мешканців столиці. Зокрема можна буде зробити щеплення на трьох локаціях у центрі місті та у спеціально обладнаних автобусах та маршрутках, що курсуватимуть містом та стоятимуть на ринках.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися