Про це повідомляє британське видання “The Guardian”.
Дослідники встановили, що препарат “Ronapreve”, відомий ще як Regen-Cov, бореться з COVID за рахунок штучних антитіл, які дозволяють полегшити перебіг захворювання та приблизно на 70% зменшують ризик госпіталізації при застосуванні на ранніх стадіях коронавірусної хвороби.
Такий ефект препарату є своєрідним порятунком для людей з імунодефіцитом, які можуть погано реагувати на вакцини. До їх числа входять пацієнти із ВІЛ/СНІД, із трансплантованими органами та ті, хто лікується від раку.
При всіх плюсах американського препарату у Регуляторному агентстві з лікарських засобів та медичних товарів наголошують, що коктейль з антитіл все ж не замінює вакцинацію.
“Ronapreve” поєднує в собі два антитіла, які зв’язуються з різними місцями білка коронавірусу, запобігаючи поглинання клітинами та прискорюючи кліренс вірусу”, — пояснив механізм дії препарату професор медицини та епідеміології Оксфордського університету Мартін Лендрей.
Позитивно до масового застосування нового препарату поставився і професор фармацевтичної медицини Королівського коледжу в Лондоні Пенні Уорд, який зазначив, що використання “Ronapreve” дає більший шанс уникнути зараження COVID медичним персоналом, а значить врятувати більше життів.
Нагадаємо, у коронавірусу є особливий механізм “злому” клітини.