Карантин, день 502. Без уколів: у Швеції придумали вакцину-інгалятор від коронавірусу

Автор: Тетяна Сененко
08:25 27.07

Шведські дослідники розробили вакцину проти коронавірусу, яку можна буде приймати у таблетках або за допомогою інгалятора. Як розповіла хімікиня компанії Iconovo Інгемо Андерссон, дослідники створили інгалятор з препаратом, розміром як пів коробки для сірників,

Карантин, день 502. Без уколів: у Швеції придумали вакцину-інгалятор від коронавірусу

Про це пише  ВВС.

Тестовий зразок вже готовий у лабораторії в шведському Медіконі – одному з найбільших наукових парків на півдні Швеції.

«Це легко і дуже дешево виробляти. Ви просто знімаєте невелику пластикову наліпку, потім активується інгалятор із вакциною, просто прикладаєте його до рота, глибоко вдихаєте і видихаєте», – розповів Йохан Ваборг, генеральний директор Iconovo – фірми, яка зазвичай виготовляє інгалятори для пацієнтів з астмою.

На відміну від більшості вакцин, які використовують зараз, як Pfizer, Moderna і AstraZeneca, запропонований препарат використовує штучно створений білок вірусу і може витримати температуру до +40°С.

Читайте також: Карантин, день 501. Скільки випадків коронавірусу зафіксували на Олімпійських іграх

«Важливим фактором є те, що ви можете надзвичайно легко розповсюджувати порошкову вакцину без холодового ланцюга, і її можна вводити без допомоги медичних працівників», – пояснила Ола Вінквіст, професорка імунології з Каролінського інституту у Швеції.

На думку експертів, питання стійкості до температури може бути дуже важливим для африканських країн, де через відсутність відповідної інфраструктури наразі важко розповсюджувати вакцину. 

Нагадаємо, підозрілий варіант “лямбда” виявлено більш ніж в 20 країнах. В Англії зняли обмеження, але експерти радять не розслаблятися. Китай обурений пропозицією ВООЗ перевірити Уханьского лабораторії.

Великий Київ у Google News

підписатися