Карантин, день 500. Мутація, що знову все паралізує? Що відомо про штам “лямбда”

Автор: Тетяна Сененко
09:16 25.07

Підозрілий варіант “лямбда” виявлено більш ніж в 20 країнах. В Англії зняли обмеження, але експерти радять не розслаблятися. Китай обурений пропозицією ВООЗ перевірити Уханьского лабораторії.

Карантин, день 500. Мутація, що знову все паралізує? Що відомо про штам “лямбда”

Про це  пише The Helth

У Південній Америці і декількох країнах на інших континентах виявлено варіант SARS-CoV-2, який позначили грецькою буквою “лямбда”. У червні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) віднесла його до духів інтерес. The Conversation пише, що відомо про цей варіант.

У список варіантів, що викликають інтерес, “лямбда” потрапила через мутації, які, імовірно, роблять цей різновид коронавірусу більш небезпечним. 

У варіанта “лямбда” найбільше насторожують мутації в S-білка. Він надає коронавірусу характерні обриси і потрібен для проникнення в клітину. Зміни в S-білка можуть позначитися на ефективності вакцин. Про одну мутацію, яка є у варіанта “лямбда”, відомо, що через неї антитіла гірше нейтралізують вірусні частинки. Інша мутація розташована в тому ж місці генетичного коду, що у випадку “дельта”, але відрізняється від неї. “Дельті” мутація дозволяє простіше заражати клітини і вислизати від антитіл вакцинованих людей.

Читайте також: Карантин, день 497. Китай офіційно відмовився розслідувати походження коронавірусу

Попередні дані вказують, що варіант “лямбда” легше інфікує клітини, ніж “Уханьський” SARS-CoV-2, “альфа” і “гамма”. Поки рано говорити, що цей варіант більш заразний, але таке можливо.

Антитіла, вироблені завдяки китайській інактивованій вакцині CoronaVac, справляються з варіантом “лямбда” гірше. Судячи з наявних мутацій, антитіл, що утворюється після вакцинації препаратами Moderna, Pfizer / BioNTech і після хвороби, також важче зв’язатися з вірусними частинками. Але зниження показників помірне, а імунітет забезпечується не тільки антитілами, так що вакцини як і раніше повинні добре захищати від хвороби.

Нагадаємо, доволі поширений в Україні полин, з якого виготовляють ліки від багатьох хвороб, містить речовини, що здатні пригнічувати вірус SARS-CoV-2 одразу після потрапляння в організм.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися